+18 sitelere girildiğinde virüs bulaşır mı?

Internette +18 adult sitelere cok girip ciktim ve simdi korkuyorum buralardan bulaşan virusler bilgilerime ulaşmiş midir? .. yoksa sadece siradan virusler midir? .. turuva atinin bulasmasi için hackerin bi kişiye takmiş olmasi lazim diyorlar bilgilendirir misiniz?

cenkahmet cenkahmet (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sitelerde gezebilirsiniz herhangi bir eklentiye onay vermedi iseniz program indirmedi iseniz rahat olabilirsiniz

    yinede şüpeniz varsa güçlü bir tarama yapın Malwarebytes Anti-Malware indirin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Format atmanıza gerek yoktu neyse format atmışınız gayet rahat olun defender güncelleyin artı birde malware programı bulundurun bundansonrası için bu tedbir her türlü virüs için gereklidir candan 6 yıl önce

    Baştan korkmalı ve o sitelere ya hiç girmemeli yada gereken tedbirleri alarak girmeliydin. Sonradan korkmanın hiçbir faydası olmaz.

    Ve sen bu soruyu burada dillendirmeden önce sistemini zararlı yazılımlara karşı taramalı, "sistemimde zararlılar  varmı" sorusunu ilk olarak o tarama programlarına sormalıydın.

    Sonuc olarak büyük ihtimalle sistemine bazı zararlılar ve en azından muhtelif reklam yazılımları sirayet etmiş olmalı.

    Şimdi ne yapılmalı?

    Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sistemler sıfırlandıysa (formatlandıysa) bir problem olmaz ama sen yinede temmuz 6 yıl önce
    • Telefondan yazıyorum çok zor oluyor :) ..sen yinede üstte mesajimda paylaştığım gibi sistemde gereken taramaları yap, rahatlarsin @cenkahmet temmuz 6 yıl önce

    Sadece girip çıkmakla virüs bulaşması düşük bir ihtimal.  Eğer bilgisayarda güncellemelerin tam değilse, Adobe flash player vs güncellemeleri yapılmamışsa ve rastgele bir kaç siteye girmişsen virüs bulaşma ihtimali var.

    İçinde şüphe varsa @temmuz'un belirttiği programle ile bilgisayarını tarat.

    Bu tür sitelerde genelde bulaşan truva atı değil, reklam virüsleridir.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

    • telefondan girdim bilgisayardan değil cenkahmet 6 yıl önce
    • @cenkahmet baştan belirtsen iyi olurdu. Telefon için bir uygulama yüklemediysen herhangi bir virüs bulaşmaz. hakan 6 yıl önce