19 Aralık 2016: YouTube, Facebook, Twitter açılmıyor?

Sosyal medya sitelerine giremiyorum.

YouTube açılmıyor.

Facebook açılmıyor.

Twitter açılmıyor.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    19 Aralık 2016 tarihi itibariyle YouTube, Facebook, Twitter gibi popüler sosyal medya sitelerinde belirgin derecede yavaşlık söz konusu.Kullanıcılar sitelere çok yavaş olarak girme veya sitelere hiç girememe sorunları yaşıyor.Sorun Türkiye üzerinde meydana gelen bir yavaşlamadan dolayı oluşuyor.Sorun; Türkiye üzerinde meydana gelen teknik bir problemden mi veya bilerek mi yapıldı gibi tam olarak bilinmiyor.Bazı kaynaklar Rusya Büyükelçisine yapılan saldırının yaşanılan yavaşlama sorununda etken olduğunu söylüyor.

    Yavaşlama veya hiç girememe sorununu çözmek için kullanıcılar VPN kullanabilirler.DNS kullanmak yine Türkiye üzerinden giriş yapıldığı için sorunu çözmeyecektir.VPN ile konum değiştildiğinde yavaşlık sorunu aşılabillir.

    VPN kullanmak için aşağıdaki konuları ziyaret edebilirsiniz.En sık kullanılan VPN servisleri listelenmiştir.

    TunnelBear VPN nedir, nasıl kullanılır?

    CyberGhost VPN nedir, Nasıl Kullanılır ? CyberGhost 6 sürümü nasıl kullanılır?

    Hotspot Shield nedir? Hotspot Shield nasıl kullanılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Kendi VPN i olan tarayıcı Opera yı öneririm .

      efeu efeu (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Opera bu açıdan güzel çalışıyor.Opera ile bu VPN lerin farkı şu olabilir.VPN program olarak çalıştırılırsa tüm internet trafiğini ele alır ve sizi sanal bir ağa bağlı gösterir.Opera ise proxy tarzında bir vekil sunucu kullanarak sizi internete çıkartır. ismailsarp 7 yıl önce