2.Ekran kartım yandı mı?

Merhaba

Arkadaşlar bugün nette dolanırken birdenbire karşıma mavi ekran çıktı.

Bekledim daha sonra pc yeniden başladı.Fakat yeniden başlayınca Aero felan devre dışıydı.Hemen aygıt yöneticisine girdim.Ordan Görüntü bağdaştırıcılarına girdim AMD Radeon ekran kartımın hiçbir bilgisi yok.Yani sanki pcde öyle bir aygıt yokmuş gibi.Yani driver yüklü olmayınca farklı bir isim yazıyor VGA diye ama şuanda oda yok yani Diğer ekran kartım olan Intel HD Graphics 4000 var sadece.Acaba ekran kartım mı yanmış neden olabilir.

seobilgini seobilgini (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Mavi ekran genellikle donanım arızası yüzünden çıkar İkincil ekran kartın hasar almış olma ihtimali yüksek..

    Geçmiş olsun..

    ayberk ayberk (71)
    9 yıl önce cevaplandı

      Ama Aygıt Yöneticisi Bölümünde O Ekran kartıma ait hiçbir bilgi yok.

      Herhangi birşey olsa Aygıt Yöneticisi bölümünde ona ait bir belirti olmazmıydı

      seobilgini seobilgini (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Görünüm" sekmesinden "Gizli aygıtları göster"i işaretleyin.

        http://www.resimupload.net.tr/image.php?di=MSQG

        Eğer Görüntü Bağdaştırıcılarında soluk bi şekilde ekran kartın görünüyorsa BIOS Update yapabilrsin.Sorunun donanımsal değilse çözülecektir.

        ogzkzu ogzkzu (286)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Hocam Dediğinizi Yaptım. Driver Soluk yazmıyor.Aynı eski hali gibi yazıyor. Resim: http://i.hizliresim.com/lkQvWg.png AMD Radeon Olan seobilgini 9 yıl önce
        • Ayrıca hocam bios en güncel sürümünde + Aygıt yöneticisinde AMD ye giriyorum bu donanım düzgün çalışıyor yazıyor... seobilgini 9 yıl önce
        • (AMD bunu hep yapıyor) Genellikle driver çakışması durumlarında amd kendini durduruyor ve sizin sorununuzdaki gibi Ekran efektleri klasik konuma geçiyor Bilgisayar yeniden başladıktan sonrada kaldığı yerden sorunsuz devam ediyor. Şuan aygıt yöneticsinde donanımsal herhangi bi ters durum görünmüyor. Donanımsal bi sorun olsaydı aygıt yöneticisinde mutlaka belli ederdi . Sorun olsa olsa yazılımsal , belki driver çakışması olabilir istersen temiz bi kurulum yap.Yada marka bi cihaz kullanıyorsan kafanın rahatlaması için teknik destek isteyebilirsin. ogzkzu 9 yıl önce

        bendede öyle oluyo abi mavi mavi uzun uzun yazı akıyo geçiyo biraz bekleyince geçiyoo

        isbaraalp isbaraalp (-3)
        9 yıl önce cevaplandı

          Ekran kartınız hiç bir şekilde görünmüyor ve birden ortadan kayboybolduysa (sistem geri yükleme vs ile de sürücüsü görünmüyorsa)  donanımsal bir sorun olmuş olma ihtimali var.

          Yanma ihtimali elbette var. Bu tür sorunlara genelde sıcaklık sebep olabilir. Yetkili servise götürmenizde fayda var.

          hakan hakan (15409)