2 GB RAM'li bilgisayara Windows 7 64-bit kurabilir miyim?

İlk önce şunu sorayım 2GB Ram var ve Windows7 64Bit sistem kurmak istiyorum, 32 Bit'e göre daha performanslı olacağını düşünüyorum ne dersiniz?

Ayrıca laptopum eski, bazı aygıt sürücülerinin 64Bit versiyonunu bulamadım, hazırda bulunan  32Bit olanları sorunsuz çalışabilir mi?

muvel muvel (332)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    2 GB RAM varsa 64-bit performansından tam olarak faydalanamayabilirsiniz, hatta performans bozulmaları bile meydana gelebilir. 32-bit kurmanızı tavsiye ederim.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Windows 7 64 Bit sisteminde 32 Bit aygıt sürücüler, çalışmaz. 2GB Ramin varsa 64 biti performans artışı için kuracaksan olmaz .

      Windows 7 32 bit Max Ram = 4 GB

      Windows 7 64 Bit Min ram = 4 GB
      yani senin anlıyacağın 2 GB ramin varsa 64 bit yaparsan bu ramın sadece 1 GB'ı veya 1.2 GB ı kullanılabilir sana performans artışı değil Performans kaybı yaşatacaktır.

      nvidiagtx nvidiagtx (690)