2 Hafta önce yüklediğim oyunun bugün bilgisayarı açtığımda silinmesi

Aynen Başlıkta yazdığı gibi 2 saat önce bilgisyarı açtığımda kendi oyunumun klasörüne girdiğim zaman bu dosya ya silinmiş yada başka bir yere taşınmıştır diye bir ikon geliyor birde oyunun  Yerel disk C deki ana dosyasına bakınca oda silinmiş ama oyunun kayıt dosyası duruyor sistem geri yüklemeden sadece tek seçenek olarak 3 gün öncesi vardı onu seçtim yine fayda olmadı

--(Bu arada bilgisayar da virüs programı yok)--                                                            Saygılarımla...

lucas77 lucas77 (199)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba, bu tip sorunlarda birden fazla etken olmasından dolayı bazı yeni sorularında cevaplanması gerekebilir.

    Oyun orjinal mi?

    Oyun indirilerek kuruldu ise herhangi bir istemci kullanıldı mı? (Steam, Origin vb...)

    Bilgisayarınız ne kadar süredir anti virüs kullanmıyor?

    Bilgisayarınızın bulunduğu ağda aktif olarak kullanılan güvenlik duvarı cihazı veya benzer bir cihaz var mı?

    Oyunun kurulmuş olduğu dizini ve oyunun adını yazar mısınız?

    furisu furisu (28)
    6 yıl önce cevaplandı

    • oyunun orjinal olup olmaması ile alakası yok @furisu nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx Ne yazık ki böyle bir durumu yaşayan bir arkadaşımın şikayeti üzerine sanal PC içerisinde bizzat deneyimledim. Oyunun içerisinde bulunan bir virüs, oyun oynandıktan 30 dakika sonra yeniden başlatılan PC de bazı dosyalar ve oyuna ait bazı dizinler silinmişti. Kesin olmamakla birlikte benzer bir durum yaşanmış olabilir. furisu 6 yıl önce
    • teşekkür ederim lucas77 6 yıl önce

    1} Oyun Orjinal Değil.

    2} Oyun Saglam indir.com dan indirildi Rar şeklinde.

    3}Yaklaşık 1,5 aydır anti virüs programı kullanılmıyor.

    4}güvenlik duvarı cihazı veya benzer bir cihaz kullanılmıyor.

    5}Oyun Rar şeklinde olduğu için masaüstüne çıkarıyorum ana dosyasını Yerel disk C ye atmıştım.

    lucas77 lucas77 (199)
    6 yıl önce cevaplandı

    • DMDE Free Edition, Recuva, Partition Recovery gibi dosya kurtarma yazılımlarından biri ile dosyalarınızı/klasörlerinizi kurtarmaya çalışın. (Durumunuza göre kurtarma şansınız çok yüksek değil) Bilgisayarınıza anti virüs yazılımı kurun. Kurtarma işlemini başarı ile yapmanız halinde anti virüs yazılımınız ile dosyalarınızı hatta mümkün ise bilgisayarınızı taratın. Tüm adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra, bilgisayarınızda aynı işlemleri gerçekleştirin. Olası bir virüs olması halinde zaten tespit etmiş olmanız gerekiyor. Ayrıca Bilgisayar Yönetimi > Sistem Araçları > Olay Görüntüleyicisi yolunu izleyerek silinme sebebini araştırabilirsiniz. furisu 6 yıl önce
    • teşekkür ederim. lucas77 6 yıl önce