2. monitörde out of range hatası

Merhaba,

2. monitörümü bugün taktım. Laptop ekranının yaklaşık 3 katı. Windows uyarı olarak önerilen çözünürlüğü 2560x1600 dıyor fakat bu cozunurlugu sectıgımde 2. monıtorum kapanıp out of range yada dırek offlıne tarzı hatalar verıyor. Yardımlarınızı beklıyorum degerlı arkadaşlar.

dalalee dalalee (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    out of range hatası Windowsta seçtiğin çözünürlük monitörünün desteklediği çözünürlükten fazla demek.  Windows sana yanlış bilgi veriyor olabilir. Monitörünün desteklediği çözünürlüklere bakmanda fayda var.

    Örneğin monitörün en fazla 1920 x 1080 destekliyorsa ve sen Windowsta çözünürlüğü 2560x1600 olarak ayarlarsan out of range hatası alırsın.

    Sana tavsiyem monitörünün desteklediği maksimum çözünürlüğe bak. Ona göre çözünürlüğü ayarla. Ha tabi ekran kartının desteklediği çözünürlükte önemli. Sen ekran artı markanı ve monitör marka /modelini yaz bakayım istersen.

    hakan hakan (15424)