2.Mönitöre Geçişte Sorun

0

Merhabalar ben iki mönitör kullanıyorum monitörlerden birisi led diğeri lcd ikisde vga çıkışılı kullandığım ekran kartı ise 2 dvi,2 hdmi çıkışlıdır vga çıkışlı kabloların ucuna vga to dvi vga to hdmi dönüştürücü aparatlar kullanıyorum lakin sorunum şu iki ekranda yan yana ama mauseyi sağdan sola götürdüğümde soldaki monitörün sağından geçmiyo yani soldaki monitör ekranın sağı gibi oluyo mauseyi öbür ekrana geçirmek istediğimde mauseyi soldan sola sürükelediğim de öbür ekrana sağdan giriş yapıyo birazkarışık oldu gibi ama ekranlar yan yana olmasına rağmen bağlantıların slotlarını değiştirmeme rağmen düzelmedi 1. 2. ekran ayarı yaptım gene düzelmedi ne yapabilirm tek çare ekranların yerini değiştirmek heralde masanın üzerinde :)

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce sordu

  Toplam 4 Cevap


  2

  merhabalar çözümü bir çok yerde araştırmama rağmen bulamadım ve deneme yanılma yöntemiyle şu şekilde buldum birçok bilgisayarcıya götürdüm bana virüs bulaşmış,ekran kartınız bozuk,montörünüzdeki kabloları değiştirerek deneyin denildi vs vs en komiğide bir firmaya IT stajeri olarak işe girdim bir çok deneyimli çalışma arkadaşlarıma IT sorumlusuna sormama rağmen kimse çıkamadı işin içinden tam ekranların yerini değiştirdim masada herşey yolunda  güzeldi sonra bir bakıyım dedim çözünürlük ayarlarından ve ortadaki gibi ekranları mause ile hareket ettire biliyormuşuz bu windowsun bir book u gibi kimse bilmiyo tesadüfen buldum ve sağdaki ekranı sola sürükledim ve sorun çözüldü sırf öğrenmek için staja başladım 1 hafta firmaya çalıştım :) aşağıdaki resimdeki gibi sürüklenebiliyor bu benim bulduğum bir book belki birisi daha önce bulmuştur ama çok yaygın değil ben yandım siz yanmayın :))

  Sürüklerken:

  Sürükledikten Sonra 

  2 Monitör kullanıpda ekranlar arasında geçiş sıkıntısı yaşanlar bu çözümü uygulayabilirler

  Saygılarımla

  laboustasarim laboustasarim (693)
  10 yıl önce cevaplandı

   0

   Merhabalar,

   Az kalsın bu kadar basit bir işlem için monitörlerin yerini değiştirecektim, sırf size teşekkür etmek için üyelik aldım.

   Kimsenin sizden cevap beklememesine rağmen gelip bulduğunuz çözümü burada resimlerle ayrıntılı olarak anlattığınız için  teşekkür ederim.

   Saygılarımla.

    

   enes1 enes1 (1)
   6 yıl önce cevaplandı

    0

    Allah razı olsun senden sırf sana teşşekkür edebilmek üyelik aldım :) Teşşekü ederim

    furkannserkann furkannserkann (1)
    6 yıl önce cevaplandı

     0

     Ben de teşekkür etmek için kaydoldum. Uzun zaman önce bu sorunu yaşamış ve bütün gün uğraşıp bulmuştum. Tamamen unutmuşum, sayende tekrar hatırladım ve hallettim. Allah razı olsun bra.

     bydogru bydogru (1)
     5 yıl önce cevaplandı

     • Bu site'de sizlere yardım etmek için burdayız sizde bize :))) darkcrak 5 yıl önce
     üyelik gerektirir

     Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

     Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
     uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol