2.ram mavi ekran

arkadaşlar ben dün yeni ram aldım 8gb 1333mhz onu bilgisayarıma takınca mavi ekran veriyo hatası memory management yardım edermısınız eski remimde 4gb 1600mhz bilgisayarımda Lenovo G510

bu hata assassins creed 4 black flag açıncada veriyo hatayı

thedark4 thedark4 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İki ram'i aynı anda kullanıyorsanız sorun yaratma ihtimali çok yüksek.

    Her iki ram de aynı frekansa sahip olmalı. Ya her ikisi de1333 Mhz olacak ya da 1600Mhz olacak.

    Hatta mümkünse iki slota ram takıyorsanız bu ramlerin ikisi de aynı marka olmalı.

    Bilgisayarda bellek uyuşmazlığı çok sık karşılaşılan bir konudur.  Aynı özellikteki farklı markalar bile birlikte kullanıldığında sorun çıkartabiliyor.

    Eğer tek slota ram takıyorsanız, yani sadece 8 GB ram'i kullanmak istiyorsanız bunu da Lenovo notebook'a uygun olarak 8GB 1600Mhz alırsanız sorun yaşama ihtimaliniz azalır.

     Lenovo G510'de 1600mhz ram varmış. Yeni ram'ide buna uygun alırsanız sorun yaşama ihtimaliniz azalır.

    Mavi ekrandan da kurtulursunuz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      iki ramide takıncada aynı hatayı veriyo ben bunu rami değiştirmeden yapamazmıyım yardım edermisiniz

       hard diskmı kaldırmıyo anlamadım rami çıkarıncada hala hata veriyo hard diskim=ST500LM000-SSHD-8GB

      bide sadece assassins creed 4 açınca veriyo hatayı diyer türlü vermiyo

      thedark4 thedark4 (1)