20-21 Mbps İnternet Hızı Nasıldır?

Sonunda öğrenebildim. En fazla 21 Mbps hız alabilecekmişim. AKK yok. Hep 20-21 Mbps hız alabileceğim.

20-21 Mbps internet hızı nasıldır? Youtube'de 1080P açar mı? Oyun falan indirmem zaten. Ama komşularda bağlanıyor, 7-8 cihaz WİFİ ile bağlanıyor.(Alt komşular-Bizim ev)

Ayrıca Upload hızım ne kadar olur?

Modemi de değiştireceğim. Ondan da öneri alabilir miyim?

geyita geyita (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Benim 16 mbps ADSL paketim var, speedtest'te 10 mbps alıyorum ve rahatlıkla 1080P açabiliyorum. Hatta 4K bile açabiliyorum donmadan, takılmadan. Tabi bu o an internetine kaç cihazın bağlandığına göre değişebilir. Benim internetimi evde 3 kişi anca kullanıyor ve hiçbiri de ağır işler yapmıyor. AKK olmaması senin için büyük bir avantaj

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Evet. Ben hep 480p ile izlemişim. Meğer 1080p açıyormuş. Temin Youtube'den bir kaç 2K, 4K video baktım. 4K takıldı ama 2K yine seri açtı. Şimdi benim ekran kartına bir zararı var mı bunun? 1080p yeterli bana. Şuan hiç bir sorun yok ve video da tek takılma olmadı. Bunun diğer komşulara hızını etkiler değil mi? Monitörüm Full HD. Ekran kartı GT 1030. geyita 6 yıl önce
    • Ekran kartın desteklemiyorsa zaten randumanlı oynatamassın videoyu @geyita omercik 6 yıl önce
    • 4K açtı videoları ama takıldı. 8K seçeneği yoktu. geyita 6 yıl önce
    • Youtubee videolarından test ettim geyita 6 yıl önce
    • Açılır ama donanımsal olarak desteklemesi lazım bilgisayarının, hakkıyla 4K kalitede izleyebilmen için. Fazla zorlama @geyita omercik 6 yıl önce
    • Zaten deneme için açtım. Normalde 480P izlerdim. Şimdi 1080P izliyorum işte. geyita 6 yıl önce
    • @farurhenho geyita 6 yıl önce
    • hayırlı olsun o zaman :) @geyita omercik 6 yıl önce
    • Sağ olun. Şimdi ben GT 1030 ile Youtube'de her videoyu Full HD açsam zarar vermez değil mi? Monitör de Full HD. geyita 6 yıl önce
    • @farurhenho geyita 6 yıl önce
    • Hayır öyle bir şey olamaz merak etme. Ben lanet bilgisayarımla bile 1080P açıyorum hep @geyita omercik 6 yıl önce

    Spor olsun diyemi soruyorsun bu soruları :(

    Aynı muhtevalı soruyu daha öncede sormuştun, oradada beklentilerinden söz etmiştin ve @ismailsarp cevaben sana alttakileri yazmıştı:

    "Sizin en az 16 mbit seviyesinde bir internete ihtiyacınız var bana kalırsa. YouTube üzerinden bir full hd video izlemek yaklaşık olarak 5 mbit tüketiyor. Bu bakımdan birkaç kişinin aynı anda izleme durumu, dikkate alınırsa 16 mbit internet sizin için ideal durumda."

    Upload hızında internet servis sağlaycınla yapılan mukavelede nasıl geçiyorsa o kadardır. Bunu servis sağlayıcının müşteri hizmetlerine telefon ederek sorabilirsin. Veya daha önce "Modem Arayüzünden Alabileceğim En Fazla Hızı Nasıl Görürüm?" başlığı ile açtığın konuda @ismailsarp göstermesinde yada yine aynı konu altında @farurhenho ekran görüntüsü paylaşımında görüldüğü yerden öğrenebilirsin (Upstream altı ve/veya karşısında).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ben sizden korkmaya başladım. geyita 6 yıl önce
    • Korkmak değilde biraz daha hassas ve ciddi olmak gerekir @geyita temmuz 6 yıl önce
    • Bir daha yazacağın konuyu 5 defa düşün öyle yaz :D @geyita , ses1842 6 yıl önce

    bence 2018 yılı için 20 mb falan hiç bişi çünkü biz bu 20 megabitle işimizi göremiyoruz 100 megabiti herkese burdan tavsiye ediyorum ama bunun için türkiyedeki hiç bir firmadan bunu sağlamayın onlar kar makrajı ve insanları salak yerine koydukları için işin hep kar tarafına bakıyorlar müsteri+para=firma büyüsün bu işi kendiniz ele alın yurtdışı firmalarıyla görüşün zaten işin tuhaf tarafı yurtdışından sunulan fırsatların burda buyutulmesinı saglan tek şey firmanın çok fazla kazanma hırsı..24 mb 15 mb olarak kulanıyorsan para isterken cıkardıgı sorunu hizmet verirken aynı ivedilikle çıkarmaz o yuzden bu tur kurum ve kuruluşlara bir nakarat yazdım...elle donta risk ve her konu nakit tek konu nakit.!

    kullanici131853 kullanici131853 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      720p videoları izleyebilirsin 1080p de biraz kasar oyunlarda pingin 20 olur ve yüklenme hızınds gayet yeterli

      7sjlkew 7sjlkew (1)