20 Mbp/s internet paketinde 14 Mbp/s alıyorum, nasıl çözebilirim?

Merhaba ben Türk Telekom Ev interneti kullanıcısıyım, "16 Mbp/s yüksek hıza hoş geldin kampasını" kullanıyordum. Türk Telekom online işlemler mobil uygulamasından tarifemi değiştirmek istedim. "20 Mbp/s yüksek hıza hoş geldin kampası" göründü 16 Mbp/s internet fiyatından 3 TL fazla idi. 20 Mbp/s yüksek hıza hoş geldin kampasına geçtim, sistemde bulunan cep telefonuna onay mesajı gelecek yazdı mesaj geldi aktif edilmiş ama hız testi yaptığımda sonuç resimdeki gibi müşteri hizmetleriyle görüştük alt yapınızda herhangi bir problem olmadığını, 20 Mbp/s internet hızının size gelişi 18 Mbp/s olarak görüntülemekteyim söyledi. Modemi sordu kaç yıllık diye 2 yıllık dedik modemden kaynaklı bir sorun olabilir mi sizce?

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Altyapın yetersiz sanırım. Altyapı durumun nasıl? 16'da 14 alıyorken 20'de de 14 alırsın fark olmaz ki.

    Altyapı sorgulamak için;

    Bu üç sitede sorgula. Turk Telekom'un kendi sitesinden de sorgula ancak onlar için arayıp bilgi almanı tavsiye ederim.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @hydra nasıl öğrenebilirim altyapımın kaç mbpsye kadar desteklediğini gorele28 3 yıl önce
    • Modem üzerinden DSL'e gel ve oranın ekran görüntüsünü atar mısın @gorele28 darkcrak 3 yıl önce
    • Altyapı sorgulaman lazım. Cevabımı düzenledim attığım sitelerden altyapını sorgulat. @gorele28 hydra 3 yıl önce
    • DSL istatistiklerinde sadece hat değerleri dikkate alınması lazım orada mesela gelen hız ( download ) 50 diyorsa aslında maksimum alabileceği değer genelde değildir. Bende 50 yazıyor ancak altyapı 80 destekliyor. hydra 3 yıl önce
    • @hydra darkcrack arkadaşın söylediği modem arayüz DLS bölümüne nasıl ulaşabilirim benim modem Zyxel gorele28 3 yıl önce
    • https://ibb.co/LPmWCvD buradan. Sistem izleme > xDSL istatistikleri @gorele28 hydra 3 yıl önce