200 TL ekran kartı tavsiyesi

Ekran Kartı Ve İşlemci istiyorum işlemcimin soketi eski fakat ne olursa artık bütcem 200,220TL arası

Sistem Özelliklerim :

İşlemci : AMD Athlon 64 3500+    Soketi Socket AM2 (940)

Ram : 2560MB

PCI Express x16 slotu var.

Anakart : MS-7253 1.00

Ses Kartı : realtek high definition audio

ardahd ardahd (631)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ASUS R7 250 alabilirsin. Fiyatına göre giriş seviyesinde iyi bir kart. GDDR5 bellekli olan modelini bulmaya çalış derim. Bulamazsan GDDR3 modelini de alabilirsin.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Sağol ama bu işlemciyle devam etsem sorun çıkartırmı yeni işlemcide almalımıyım ? ardahd 8 yıl önce
    • Dediğiniz ekran kartının GDDR5 ve GDDR3 olanını buldum fakat GDDR3 270 TL , GDDR5 389,00 TL aralarında çok fark var yani aralarında performans olarak çok fark edermi? ardahd 8 yıl önce
    • İşlemcin zaten darboğaz yaşatacaktır. Fakat giriş seviyesindeki en mantıklı seçim bu. Darboğaz olsa dahi ekran kartının %70 performansını alabilirsen iyi. Elbette daha sağlıklı bir oyun performansı istiyorsan işlemcini değiştirmelisin. R7 240'ları da bir araştır. Sistemine R7 240 daha uygun gibi. brsozl 8 yıl önce
    • Çok sağol dostum R7 240 almaya karar verdim :) işlemciyide sonra değiştiririm. ardahd 8 yıl önce
    • Hayırlı olsun o zaman performans testlerini bekliyorum :) brsozl 8 yıl önce
    • Teşekkür ederim alınca bildireceğim :) ardahd 8 yıl önce

    Arkadaşlar kimsenin bir önerisi yokmu? :)

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Güç kaynağını belirtir misin? Ona göre bir öneri sunabilirim. brsozl 8 yıl önce
    • Dostum voltage 230/115 yazıyor bir yerde de Switching Power Supply p4 400W yazıyor hangisi tam anlamadim ardahd 8 yıl önce
    • Everese markasi ardahd 8 yıl önce
    • Oyun için istiyorum fakat oynayacağım oyunda pek sistem gereksinimi istemiyor. ardahd 8 yıl önce
    • Minimum : CPU Pentium IV (or equivalent)1.4 ghz Memory 1GB (1024 MB) Video GeForce FX 5700 or Radeon 7600 w/512mb memory Önerilen : CPU Pentium IV (or equivalent) 2.2 ghz Memory 2GB+ (2048 MB+) Video GeForce FX 6800 or Radeon 9550 w/1GB memory ardahd 8 yıl önce
    • Arkadaşımda aynı oyunu oynuyor Nvdıa7500 LE ekran kartı var ve en yüksekde çok rahat oynuyor. ardahd 8 yıl önce
    • Güç kaynağının üzerinde bulunan etikette 12V değeri kaç yazıyor? brsozl 8 yıl önce
    • Şu şekilde yazıyor Blue -12V 0.5A 50-60HZ ardahd 8 yıl önce
    • Resim atma şansın var mı? Cevabını düzenleyerek ekleyebilirsin. brsozl 8 yıl önce
    • 1 dakika atıyorum. ardahd 8 yıl önce
    • Attım. ardahd 8 yıl önce