2000-3000 tl arası sistem tavsiyesi

Yeni bir bilgisayar toplamak istiyoruz, ekranımız var, bütçemizde 2000-3000 tl arası.

Asıl amacımız oyun için kullanmak. Pek iyi anlamadığım için sizlere danışmak istedim.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

hasanalpcan hasanalpcan (33)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu bilgisayarı buldum internette gezerken. Başka siteden parça parça toplarsak da aynı fiyata geliyo gibi. Sizce nasıl?

    http://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/intel-skylake-i3-6100-3-70-ghz-8gb-ddr4-gtx960-4gb-128bit-120gb-ssd-1tb-hdd-600w-80-bronze-oyun-bilgisayari.html

    hasanalpcan hasanalpcan (33)
    7 yıl önce cevaplandı

      3000TL gibi bir bütçe sistem toplamak için iyi bir fiyat o bilgisayarı alma derim siteye güvenemedim.Sana şu şekilde önerim var :

      Anakart :  ASUS B150 Pro Gaming/Aura

      İşlemci : Intel Core i5-6402P

      Ekran Kartı : ASUS GTX 960 STRIX 2GB

      Bellek : HyperX FURYBlack 8GB Kit 2666MHz CL15

      SSD :  Kingston HyperX Fury 120 GB

      Depolama : Seagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200 RPM

      Kasa : Cooler Master Elite 431 Plus

      ardahd ardahd (631)
      7 yıl önce cevaplandı

      • gtx 960 ın 4gb'lıkla 2 gb'lık arasında ne gibi fark var hasanalpcan 7 yıl önce
      • Gtx 960 ın 2gb ve 4gb ekran kartlarını karşılaştırıldığında şu farklar var : Gtx 960 2GBda 2 adet dvı çıkış var 4Gbda ise 1 adet dvı çıkışı var. Gtx960 2Gbda 1 adet display çıkışı var 4GBda 3 adet display çıkışı var. Asus 960 2GBnin bellek hızı ve çekirdek hızı 4Gb den daha fazla. Yani hangisini tercih etmeliyim diyorsan gtx 960 2GB terchil edilmeli ekran kartı alırken belleğe bakılmamalı. ardahd 7 yıl önce