2000-5000 TL arası oyun oynamak için laptop önerileri

Merhaba arkadaşlar!

Ben kendime yeni bir laptop almak istiyorum, ancak özellikleri konusunda pek bir bilgim yok. Boşuna fazla para vermek istemiyorum, o yüzden size danışmaya geldim.

Öncelikle şunu belirteyim, bütçem 2000-5000 arası. 5000 üzerine çıkamam. Ne kadar az olursa o kadar iyi olur.

Oyun olarak sadece LoL ve Cs:Go oynuyorum. Yüksek çözünürlükte mükemmel olmasına gerek yok ama fps sorunları olmazsa, donmalar olmazsa vs çok iyi olur.

Yavaş olmayan, donmalar yaşamayan, illustrator gibi programları kullanabilen, çok ısınmayan bir Laptop arayışındayım. Office programları kullanıyorum özellikle.

Duyduğuma göre Casper, Acer ve HP modellerinde çok sıkıntı oluyormuş, o markaları pek istemiyorum.

Bu özellikler çerçevesinde bana önerebileceğiniz, ya da bu özelliklerle benzer şu an kullandığınız ve önerebileceğiniz bir Laptop var mı?

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim!

buffy buffy (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İstediğin fiyat aralığında Monster Abra A5 V13.1.1 15.6" model laptopu önerebilirim. İncelemek istersen buradan bakabilirsin: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-1-1.html

    Bir oyuncu bilgisayarında olmasını önemsediğim en önemli şey olan SSD bu cihazda var. O yüzden bunu öneriyorum.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      En yüksek limit 5000 TL koydum. Özellik olarak şunları aradım:

      • İşlemci i7 olmalı
      • i7 işlemci  8. nesil olmalı.
      • HDD sürücüsü SSD olmalı.
      • Ekran kartı harici ve en az 8 GB olmalı.
      • İşletim sistemi yüklü olmasın (daha ucuz yollu halledebilirsin)

      Karşıma şu bilgisayar çıktı.

      "15.6 inç Full HD LED ekranı ile gerçekçi ve canlı görsellere ev sahipliği yapan cihaz,  AMD Radeon 530 ekran kartı ile özellikle oyunseverlerin canlı ayrıntıların keyfini çıkarmasına yardımcı oluyor."

      Dell Inspiron 5570
      Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD Radeon 530 Ubuntu 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar FHDS55F8256C

      https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5570-intel-core-i7-8550u-8gb-256gb-ssd-radeon-530-ubuntu-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhds55f8256c-p-HBV00000ANX9V?magaza=%C3%96ZTEK%20B%C4%B0LG%C4%B0SAYAR

      hakan hakan (15394)