2000 TL lik sağlam bir oyun bilgisayarı nasıl toplanır?, 2000 Liraya oyun bilgisayarı toplamak

Arkadaşlar 2000 TL lik (100-200 TL aşabilir) mümkünse ekran kartı gamer olmazsa ana kartı gamer olan güzel bir oyun pcsi toplarmısınız? Teşekkürler...

NOT:Lütfen Vatan Bilgisayar'dan toplayın teşekkürler...

pctoplam pctoplam (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    2000 tl ye size AMD tabanlı bir sistem toplayabiliriz.Doların şu sıralar yüksek olması sebebiyle de fiyatlar malesef çok pahalı.Verdiğiniz miktar ile bilgisayarınızın sadece kasa kısmını oluşturabiliriz.Ayrıca monitör dahil ederek fiyatınız yaklaşık olarak 2500 tl ye kadar çıkabilir.Paradan kaçıp sizi mahçup olmanızı istemem.

    Ayrıca sorunuzda gamer anakart yazmışsınız ancak ekran kartınız gamer olmadıktan sonra anakartınızın gamer olmasının önemi kalmayacak.Bu yüzden ilk önceliğimiz ekran kartı olacak.

    Bilgisayarınızın parçaları;

    İşlemci: AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm 382 TL

    Anakart: MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.)  378 TL

    Ram: GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram 205 TL

    Ekran Kartı: Sapphire R9 270 VAPOR-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2  569 TL

    Harddisk: Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 203 TL

    Kasa+Güç Kaynağı: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX 354 TL (Önde usb 3.0 çıkışı mevcut)

    Bu parçalar toplamda 2091 tl yapıyor.Üstüne monitör eklerseniz(tahmini 300+ TL) 2400-2500 arasına gelebilir bilgisayarınız.Bu donanım ile şuan piyasaki tüm oyunları akıcı şekilde oyanayabilirsiniz.

    Ayrıca benden size bir tavsiye bu pc yi alıp kullanırsanız, Anakartın biosuna girin ve otomatik overclock ayarını açın.Bu sayede işlemciniz 3.5 GHZ ten yaklaşık olarak 3.8 GHZ ye çıkacaktır.Bu sayede oyunlarda aldığınız FPS oranınıda arttırabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)