2000 TL Sistem Tavsiyesi ( Ofis/Giriş Düzey Oyuncu) 2020

2000 TL bütçem var, genel olarak ofis amaçlı kullanılacak, ve düşük sistem gerektiren oyunları oynamak istiyorum, nasıl bir sistem önerirsiniz?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Parçalar teker teker olup hazır sistemlerden daha kaliteli bileşenlerdir, hazır sistemler bir yerden patlak veriyor, ya kronik sorunlu SSD, ya da problemli güç kaynağı veriyorlar, parça parça toplanarak aşağıda ki gibi güzel bir hem Ofis hem de orta düzey oyuncu bilgisayarı elde edebilirsiniz.

    • Ryzen 3 3200G ( 795 TL ~ Akakce )
    • Gigabyte A320M S2H ( 409 TL ~ Hepsiburada )
    • 4 GB DDR4 2400 MHz Crucial RAM ( 117 TL ~ Trendyol ) 2 Adet alınacak toplam 234 TL
    • 240 GB WD Green SSD ( 238 TL ~ Amazon.com.tr )
    • Dark Raider 500W ( 513 TL ~ TeknoBiyotik, ) İçinde ki PSU'nun Aerocool VX Plus olmasına dikkat edin! )

    Toplam 2089 TL
    Toplam 2131 TL

    Toplam 2189 TL

    Bu bütçede en iyisini toplamaya çalıştım, 240 GB SSD ve 4x2 RAM'ler var, sistemin performansını acayip arttıracak bir şey bu. Anakartta fiyatına göre gayet iyi

    Kasanın içindeki güç kaynağı değişmiş, bu fiyata düzgün bir kasa/PSU önerisi yapacağım.

    Parçalar;

    WD Green 240 GB SSD, fiyatına göre iyi bir SSD, bundan başka ucuz ve iyi bir SSD bulmak mümkün değil. Bu bütçede ancak bu kadar olabilir.

    Dark Raider kasa görünüş itibariyle gayet şık bir kasa, önünde 2 fan arkasında 1 tane egzoz olarak FixedRGB fanlardan var, yarı mesh olması çok iyi, bu fiyata hem kasa hem PSU bulmak özellikle mesh bir kasa bulmak çok zor. İçinde ki PSU Dark olsaydı önermezdim, Dark PSU'lar kalitesiz olarak biliniyor, ancak içinde ki PSU Aerocool VX serisi PSU'lar olduğu için rahatlıkla önerebilirim. Fiyat performans olarak gayet iyi bir kasa. İçinde ki PSU'nun Aerocool VX Plus olmasına dikkat edin, bazı ürünlerinin içinde Dark Force PSU var.

    Ryzen 3 3200G, APU sistemlerin en çok tercih edileni, içinde VEGA 8 GPU bulunuyor ve çoğu oyunu düşük/orta ayarlarda açabilecek kapasite de bir işlemci.

    Crucial 4 GB DDR4 2400 MHz RAM'ler, bu bütçede alınabilecek RAM'ler dir, soğutuculu RAM'lere ekstra 100 TL Fazladan para vermeye gerek yok zaten bütçe kısıtlı.

    A320M-S2H, düşük sistemlerde kullanılan bir anakart, normalde bu sistemde B450M S2H vardı ancak fiyatların artması sebebiyle bütçeyi düşük tutmak için bu anakartı seçtim.

    Güncelleme ; Parçalarda değişiklik yapıldı ( Fiyatların artmasından dolayı ) sistemin güncel toplam fiyatı;
    2131 TL

    Güncelleme ; Parçalarda değişiklik yapıldı ( Fiyat değişikliğinden dolayı ) Sistemin Güncel Toplam Fiyatı;
    2189 TL

    hydra hydra (3800)