2016 yılının en çok hacklenen içerik yönetim sistemi hangisi?

2016 yılının en çok hacklenen içerik yönetim sistemi hangisi?

2016 yılında en fazla saldırıya uğrayan içerik yönetim sistemleri hangileri?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    2016 yılının en çok hacklenen içerik yönetim sistemi hangisi?

    Sucuri'nin topladığı verilere göre 2016 yılında en çok hacklenen içerik yönetim sistemleri şu şekilde listelendir:

    1. WordPress
    2. Joomla!
    3. Magento
    4. Drupal

    2016 yılında Hacklenen web sitelerinin  %74'ünde WordPress çalışıyor. WordPress'i %17 ile Joomla,  %6 ile Magento takip ediyor.

    Bu liste WordPress güvensizdir gibi bir izlenim yaratmasın, hack olaylarının çoğu site yöneticilerinin hatalarından kaynaklanıyor. Ayrıca günümüzde kullanılan içerik yönetimi sistemlerininin büüyük kısmı WordPress alt yapısına sahip.

    alattin alattin (16984)