2017 - Google Haritalara yer / işletme ekleme nasıl yapılır?

 Google Haritalara yer ekleme nasıl  yapılır?

Google haritalara işletme nasıl eklenir?

Google haritalara bir yerin adresi nasıl eklenir?

hakan hakan (15424)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    2017 Google haritalara işletme nasıl eklenir?

    Aşağıdaki çözüm 2017 yılı içindir. Google sürekli olarak yer ekleme mantığını değiştiriyor. O sebepten daha önce paylaşılan çözümler ve linkler geçersiz oluyor.

    Google haritalara yer / işletme ekleme için şu adımları takip edin:

    1. İşlemler sırasında Google (Gmail) hesabınızla giriş yapmanız gerekecektir.
    2. https://business.google.com/manage/#/list adresine tıklayın.
    3. Açılan sayfada Tek bir yer ekleyin linkine tıklayın.
    4. Adres bilginizi doğru girin. Eğer Google adresinizi bulamazsa "Bu adresi bulamıyoruz. Girdiğiniz adres doğruysa, harita işaretçisini işletme adresinizin üzerinde gelecek şekilde konumlandırın." diyecektir. O zaman harita üzerinden adresinizi seçin.
    5. Adresiniz bulunamıyorsa: İşaretcinin konumunu belirle butonuna basın. Sonrada harita üzerindeki kırmızı simgeyi adresinize konumlandırın.
    6. Daha sonra formu istenildiği şekilde doldurun.

    Tüm bu işlemlerden sonra girmiş olduğunuz adrese bir onay kodu gönderilecektir. Bu postanın gelmesi 2 haftadan fazla sürebilir.  Bazen postanın gelmesi 1 ayı bulabiliyor.  Gönderilen onay postası ABD'den geliyor.

    Haritalara yer eklerken adresinizi mutlaka doğru girin. Harita üzerinden doğru seçin. Çünkü size normal posta yolu ile onay kodu gönderilecek ve bu onay kodunu girmediğiniz zaman yeriniz haritada gösterilmeyecek. Yani onay kodunun gelmesi ve sizin onay kodunu girmeniz önemli.

    Onay kodunu nasıl ve nereye gireceğinizse size gelen normal postada belirtilcek.  Postanın gelmesi bazen çok uzun sürebiliyor. Sabır göstermelisiniz. Benim 1 aydan fazla beklediğim zamanlar oldu.

    hakan hakan (15424)