2018 sosyal medya kullanım istatistikleri nedir?

Arkadaşlar mesela 2018 yılının, Ağustos ayında güncel İnternet kullanımını merak ediyorum.

Mesela dünyada ve Türkiye'de şu kadar kullanıcı var, her gün şu kadarı aktif gibi gibi.

Mesela 30 milyon Facebook kullanıcısı, şu kadar aktif hesap var gibi. Sadece Facebook değil, Twitter, Youtube gibi diğer sitelerinde istatislerini, günde kaç tweet atılıyor, kaç aktif üyesi var gibi şeyleri nereden bulabilirim?

Mesela, Youtube'a günde şu kadar video yükleniyor. En fazla paylaşılan Facebook videosu şu. En fazla RT alan Tweet şu.

Bence en fazla Facebook kullanıcısı var, fakat Twitter da çok olabilir..

Ben 50 milyon Facebook kullanıcısı var diyorum fakat yarısı aktif değildir bence..

Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Not: İstatikler hem Türkiye, hemde dünya için olursa sevinirim. :)

rulu rulu (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aslında bu güzel bir konu. Hiç merak etmemiştim, senin vesilenle araştırdım ve aşağıdaki bilgileri buldum. We are social ve Hootsuit tarafından hazırlanan Türkiye 2018 sosyal medya kullanım istatistiklerini aşağıda yazdım.

    81 milyon nüfusa sahip Türkiye'de:

    Nüfusun;

    • %67’sini oluşturan 54.3 milyon internet
    • %51’ini oluşturan 51 milyon aktif sosyal medya
    • %54’ünü oluşturan 44 milyon aktif mobil sosyal medya

    kullanıcısı bulunuyor.

    Türkiye'de 2018 Yılı İnternet Kullanım İstatistikleri - İnternet Kullanımı

    Türkiye'de toplam nüfusun %67'lik bölümüne tekabul eden 54 milyon internet kullanıcısı var. İstatistiklere göre 54 milyon kişinin 51 milyonu internete bağlanmak için telefonunu kullanıyor.

    internet use turkey

    Türkiye'de 2018 Yılı İnternet Kullanım İstatistikleri - Sosyal Medya

    81 milyonluk nüfusa sahip Türkiye'de:

    • İstatistiklere göre 51 milyon internet kullanıcısı var.
    • Kullanıcıların 44 milyonu sosyal medyayı kullanmak için mobil cihazlarını kullanıyor.

    Türkiye'de en çok kullanılan ilk 3 sosyal medya sitesi:

    1. YouTube
    2. Facebook
    3. Instagram

    social media use turkey

    omercik omercik (9418)