2020 itibariyle, tüm androidlerin güncellenmesi gerekmektedir

Telefonumla internette gezerken karşıma üstünde google logosu olan ve 2020 itibariyle, tüm androidlerin güncellenmesi gerekmektedir yazan bir ekran geldi. Seçenek olarak da sadece Güncelle butonu var. Bu mesaj gerçek mi? Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi

2020 itibariyle tüm androidlerin güncellenmesi gerekmektedir

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu tip reklamlar ile telefonunuza virüs bulaştırmaya çalışıyorlar böyle bir durum olsa ilk olarak telefonuna güncelleme gelir googleden sana bildirim gelmez hatta telefonların google ile hiç bir alakası yok ki.

    Böyle reklamlar ile sizleri kandırmaya ve bilgilerinizi çalmaya çalışıyorlar sakın inanmayın bu tip yalanlara böyle bir durum olsa Teknoloji haberelerine vs. çıkar

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      2020 itibariyle, tüm androidlerin güncellenmesi gerekmektedir uyarısı gerçek bir uyarı değil.  Sizi kandırmayı hedefleyen bir aldatmaca.  Bu tür mesajlar Android ya da Google tarafından gösterilmiyor. O an girmiş olduğunuz site bu mesajı size gösteriyor. Bu tür mesajları dikkate almayın.

      alattin alattin (16984)