21 Şubat 2017 Crypt0L0cker virüsü saldırısı

21 Şubat 2017 Crypt0L0cker virüsü saldırısının diğer Crypt0L0cker  saldırılarından bir farkı var mı?

Crypt0L0cker virüsünün şifrelediği dosyaları çözmenin bir yolu var mı?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    21 Şubat 2017 Crypt0L0cker virüsü saldırısı

    Bugün pek çok kullanıcımızdan Crypt0L0cker saldırılarına dair bildirim aldık. Mail yolu ile yapılan bu saldırılarda eski Crypt0L0cker saldırılarına nazaran daha sofistike gerçekleşen bu saldırılarda yüzlerce kişinin belgeleri şifrelendi.

    Şifrelenen bilgiayarlarda SIFRE_COZME_TALIMATI.html ve SIFRE_COZME_TALIMATI.txt dosyalarında aşağıdaki gibi mesaj bulunuyor

    LÜTFEN BUNU OKUYUN
    Tüm dosyalarınız Crypt0L0cker virüs tarafından şifrelenmiştir
    Bilgisayarınızda, Ağ sürücü ve USB bellek üzerinde olan Sizin için önemli dosyalarınız: fotoğraflar, videolar ve kişisel bilgiler Crypt0L0cker virüsü ile sonsuza şifrelenmiştir. Eğer dosyalarınız geri almak istiyorsanız - Bizim şifreleme çözme yazılımı satın almanız tek olan yoludur. İnternet´te çözüm bulmak için boşuna zaman harcamayın - şifreleme çözme yazılımı satın alın ve mutlu bir hayat yaşamaya devam edin.

    Önemlidir: Virüs bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz ama maalesef bu şifrelenmiş dosyalarınıza erişim sağlamaz

    Yazılım Nasıl Satın Alınır

    Yazılım sitemizden satın alabilirsiniz: http://x5sbb5gesp6kzwsh.questpul.pl/

    Web sitemiz çalışmıyorsa Antivirus tarafından kapatılmış olabilir. Aşağıdaki adımları yaparak sitemize girebilirsiniz.

    1. TOR tarayıcı bilgisayarınıza yükleyin https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en
    2. TOR tarayıcı çalıştırın ve başlatma için bekleyin
    3. Adres çubuğuna bu site adresi yazın: http://xiodc6dmizahhijj.onion/
    4. Web sitemize girin

    Bu Crypt0L0cker  saldırısını diğer eski saldırılardan ayıran en önemli özellik mail göndericisinin kişiye özel seçilmesi. Daha önceden TurkTelekom, Turkcell gibi bilindik isimler üzerinden yapılan saldırılar bu saldırıda bilinmeyen isimler üzerinden gerçekleşti.

    Mail başlığı Sipariş, Dekont gibi olan bu saldırılarda dosya uzantıları rastgele secilmiş karakterlerden oluşuyor.

    Crypt0L0cker virüsünün şifrelediği dosyalar nasıl çözülür?

    Şuanda bilinen yüzlerce Crypt0L0cker  türevi var. Bunların bir kısmının şifrelerini çözmek mümkünken bazılarını çözmek mümkün olmuyor. Buraya tıklayarak uzmanim.net'ten ücretsiz Crypt0L0cker virüsü analizi talep edebilirsiniz. Analiz sonucunda size dosyaların çözülüp çözülemeyeceğine dair bilgi uzmanlar tarafından verilecektir.

    alattin alattin (16999)