24 Aralık 2016 İnternet yavaşlık sorunu

Bir kaç gündür internetim aşırı yavaş. Sorun sadece bende mi? haftasonu biraz nette dolanayım dedim ama sayfalar ya açılmıyor ya da çok yavaş açılıyor. sorun ne olabilir. Modemi kapattım açtım. Düzelmedi.

alivecan alivecan (337)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Internetin yavaş olmasının sebebi şuan bir yavaşlatma uygulanıyor. Bunun sebebi IŞID tarafından propaganda amaçlı yüklenen bazı videolara erişimin engellenmesini sağlamak. Bu sebepten özellikle sosyal medya ortamlarına yavaşlatma uygulanıyor.

    Bu uygulama geçici bir uygulama ilgili devlet birimleri tarafından bir süre sonra kaldırılacakır.

    Bu durumdan Google Play, App Store gibi platformlarında etkilendiğini söyleyen pek çok kullanıcı var. Superonline, turktelekom gibi farklı servislerde bu durum farklılık gösterebiliyor.

    Interneti hızlandırmak için VPN servislerinden yararlanabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)