25 Kasım 2017 Türk Telekom İnternet bağlantısı yok sorunu

Bu hafta İstanbul'un farklı bölgelerinende yaptığım kontrollerde Türk Telekom kullanıcılarının  İnternet bağlantısı yok sorunu ile karşı karşıya olduğunu gördüm.

Peki  İnternet bağlantısı yok sorunu neden oluyor çözümü var mı?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İstanbul'un ve Türkiye'nin farklı illerinden bu hafta fazlaca İnternet bağlantısı yok şikayeti aldık. Türk Telekom kullanıcıları bu hafta fazlasıyla internet bağlantı sorunu yaşadılar.

    uzmanim.net verileri de bu hafta fazlaca bağlantı sorunu yaşandığını ve bu sorunun genel olarak Türk Telekom kaynaklı olduğunu gösteriyor.

    Bu sorunlar genelde internet bağlantısının kesilmesi şeklindeydi. Sorunun Türk Telekomdan kaynaklandığını kişiye özel bir sorun olmadığını belirtmek isterim.

    İnternet bağlantısı yok hatası alan kullanıcıların öncelikle ADSL modemi kapatıp açmasında fayda var. Bu durumda sorun bir müddet çözülüyor fakat sonradan tekrar benzer kesintiler yaşanabiliyor.

    Sorunun devam etmesi halinde Türk Telekomu telefon ile arayarak durumu bildirmenizde fayda var.

    İnternet bağlantısı yok

    Aşağıdakileri deneyin:
    Ağ kabloları, modem ve yönlendirici kontrol ediliyor
    Kablosuz ağa yeniden bağlanma
    Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma
    DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

    hakan hakan (15409)