2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri - 2016 Nisan

2500-3000 TL aralığında alınabilecek en iyi telefon hangisidir?

2500-3000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi telefon hangisidir?

2500-3000 TL'ye en iyi telefon hangisidir?

2500TL'ye alınabilecek en iyi telefon hangisidir?

3000TL'ye alınabilecek en iyi telefon hangisidir?

2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2500-3000 TL Akıllı Telefon Önerileri

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri - 2016 Nisan

    Her yıl olduğu gibi bu yıl da akıllı telefon pazarının oldukça hareketli olduğunu söyleyebiliriz. SamsungLGHTC gibi üst seviye akıllı telefon üreticilerinin 2500-3000 TL fiyat aralığında bulunan amiral gemilerini tanıtması kullanıcıların aklına 2500-3000 TL aralığında alınabilecek en iyi telefon hangisidir? Sorusunu getirdi. Biz de bu yazımızda 2500-3000 TL aralığında bulunan en iyi akıllı telefonları listeleyeceğiz.

    2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri

    1. Samsung Galaxy Note 5

    2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri 2016 listemizin ilk sırasında Samsung Galaxy Note 5 yer alıyor. Galaxy S6 serisi ile büyük bir değişime giden Samsung, Galaxy Note 5 modelinde üst düzey kamera kalitesi ve hız sunuyor. Fiyat/Performans olarak değerlendirdiğimizde kamera, hız, stabilite gibi özellikleri yeni nesil Galaxy S7 ve LG G5 gibi rakiplere oldukça yakın. Fiyat olarak Galaxy Note 5'e yakın olan Galaxy S7 ve LG G5 gibi güçlü rakiplerine karşın bir miktar daha az para vererek hem daha büyük ekran hem de kalem avantajı elde edebilirsiniz. Kısacası büyük ekran seviyorum ve kalem özelliğini kullanmak istiyorum, kamera ve hız performansı olarak uzun yıllar beni götürsün diyorsanız Samsung Galaxy Note 5 tercih edebilirsiniz. Aksi olarak ben 200-300 TL fiyat farkına bakmam daha iyisi yok mu diyorsanız 2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri 2016 listemizin devamını okuyabilirsiniz.

    Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri

    Samsung Galaxy Note 5

    - Ekran: 5.7 inç, 1440 x 2560, Corning Gorilla Glass 4, S-Pen stylus
    Chipset: Exynos 7420
    İşlemci: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57
    Grafik İşlemci:  Mali-T760MP8
    Ağ Bağlantıları: Wi-Fi 802.11ac çift bant, Bluetooth 4.2, NFC
    - Bellek (RAM): 4GB RAM
    - Depolama: 32 GB
    - Kamera: Arka kamera 16MP @4K 30FPS, @1080P 60FPS video kayıt, Ön kamera 5MP
    - İşletim Sistemi: Android 6.0.1 Marshmallow
    - Diğer: Parmak izi okuyucu, Hızlı şarj
    - Batarya: 3000 mAh
    - Ağırlık: 171g
    Fiyat: 2399TL

    2. Samsung Galaxy S7

    2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri 2016 listemizin ikinci sırasında Samsung Galaxy S7 yer alıyor. Galaxy S6 serisindeki başarılı tasarımın devamı niteliğinde olan Samsung Galaxy S7, ilk sırada bulunan Galaxy Note 5'den farklı olarak daha güncel donanım ve düşük ışıkta daha iyi bir kamera çekim kalitesi sunuyor. Galaxy Note 5'e göre tek elle kullanımı daha rahat olan Samsung Galaxy S7, güncel Exynos 8890 yonge seti ile kullanıcılara Note 5'e göre daha uzun bir kullanım ömrü sunabilir. Eğer tek elle kullanımı kolay, malzeme kalitesi üst seviye, kamerası kalitesi iyi ve güncel bir cihaz arıyorsanız Samsung Galaxy S7'yi tercih edebilirsiniz.

    Samsung Galaxy S7 Özellikleri

    Samsung Galaxy S7

    - Ekran: 5.1 inç, 1440 x 2560, Corning Gorilla Glass, TouchWiz UI, Always-on display
    Chipset: Exynos 8890
    İşlemci: Quad-core 2.3 GHz Cortex-A53 + Quad-core 1.6 GHz Cortex-A53
    Grafik İşlemci:  Mali-T880 MP12
    Ağ Bağlantıları: Wi-Fi 802.11ac çift bant, Bluetooth 4.2, NFC
    - Bellek (RAM): 4GB RAM
    - Depolama: 32 GB (SD kart ile 200GB'a kadar arttırılabilir)
    - Kamera: Arka kamera 12MP @4K 30FPS, @1080P 60FPS video kayıt, Ön kamera 5MP, HDR
    - İşletim Sistemi: Android 6.0.1 Marshmallow
    - Diğer: Parmak izi okuyucu, Hızlı şarj
    - Batarya: 3000 mAh
    - Ağırlık: 152g
    Fiyat: 2799TL

    3. LG G5

    2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri 2016 listemizin üçüncü sırasında LG G5 yer alıyor. Snapdragon 820 işlemcisi ile üst seviye bir performans sunan LG G5, hem fiyat hem özellik olarak birebir rakibi Galaxy S7'den farklı olarak modüler bir yapıya sahip. LG G5 alt bölümünde bulunan modüler yapı sayesinde ek aparatlar ile yeni özellikler kazanabiliyor. Tabii ki bu aparatların ücretli olduğunu da hatırlatalım. 360 derece video kayıtsanal gerçeklik deneyimi gibi özellikler sunan birçok aparatı mevcut. Bu modüler yapının elbette batarya değişimine de imkan tanıdığını belirtelim. LG G5'in alt bölümünde bulunan bir buton ile açılan mekanizma sürgülü bir yapıya sahip. Galaxy S7'den farklı olarak LG G5'de modüler yapı dikkat çekiyor ancak malzeme kalitesi konusunda Galaxy S7 çok daha iyi diyebiliriz.

    Aynı zamanda çift kameraya sahip olan LG G5 kamera konusunda da oldukça iddialı. Eğer sizde Samsung Galaxy S7 ve LG G5 arasında kaldıysanız sizin için tasarım ve fotoğraf kalitesinin belirleyeceği olacağını söyleyebiliriz. Eğer Samsung Galaxy S7'ye göre daha iyi bir tasarım ve fotoğraf kalitesi sunduğunu düşünüyorsanız LG G5 tercih edebilirsiniz. Ek olarak performans konusunda pek bir farkın olmayacağını da belirtelim. Açıkcası eğer bataryanın değişebilir yani LG G5'in modüler yapıya sahip olması sizin için çok önemli değilse Galaxy S7 seçimi daha iyi olabilir. Tabii ki son kararı cihazları görerek karar vermeniz daha iyi olacaktır.

    LG G5 Özellikleri

    LG G5

    - Ekran: 5.3 inç, 1440 x 2560, Corning Gorilla Glass 4, LG Optimus UX 5.0 UI, Always-on display
    Chipset: Qualcomm Snapdragon 820
    İşlemci: Dual-core 2.15 GHz Kryo & Dual-core 1.6 GHz Kryo
    Grafik İşlemci:  Adreno 530
    Ağ Bağlantıları: Wi-Fi 802.11ac çift bant, Bluetooth 4.2, NFC
    - Bellek (RAM): 4GB RAM
    - Depolama: 32 GB (SD kart ile 200GB'a kadar arttırılabilir)
    - Kamera: Arka kamera x2 16MP + 8MP @4K 30FPS, @1080P 60FPS video kayıt, Ön kamera 8MP, HDR
    - İşletim Sistemi: Android 6.0.1 Marshmallow
    - Diğer: Parmak izi okuyucu, USB Type-C, QuickCharge 3.0
    - Batarya: 2800 mAh
    - Ağırlık: 159g
    Fiyat: 2799TL

    4. HTC 10

    2500-3000 TL Akıllı Telefon Tavsiyeleri 2016 listemizin son sırasında HTC 10 yer alıyor. HTC'nin yeni amiral gemisi HTC 10LG G5 ve Samsung Galaxy S7 gibi rakiplerine karşı sağlam yapısı, kamera özellikleri ve özellikle ses kalitesi konusunda öne çıkıyor. Ön taraftında BoomSound hoparlörler yer alan HTC 10'da, her hoparlör için ayrı bir amplifikatör kullanılmış. Donanımsal olarak üst düzey ses özelliklerine sahip olan HTC 10, kutudan 250 TL değerinde olan BoomSound Hi-Fi Edition kulaklıkla beraber çıkıyor. Ses konusunda oldukça başarılı olan HTC 10, aynı zamanda kamera özellikleri olarak da oldukça üst seviyede. Arayüz tarafında da Google ile ortak çalışma sonucunda saf Android arayüzüne daha yakın bir performans sunan HTC, eski kitlesini HTC 10 modeli ile geri çekebilir. Eğer sizde özellikle ses ve malzeme kalitesi kriterlerine önem veriyorsanız HTC 10 tercih edebilirsiniz.

    HTC 10 Özellikleri

    HTC 10

    - Ekran: 5.2 inç, 1440 x 2560, Super LCD 5, Corning Gorilla Glass 4, 565 ppi, HTC Sense UI
    Chipset: Qualcomm Snapdragon 820
    İşlemci: Dual-core 2.15 GHz Kryo & Dual-core 1.6 GHz Kryo
    Grafik İşlemci:  Adreno 530
    Ağ Bağlantıları: Wi-Fi 802.11ac çift bant, Bluetooth 4.2, NFC
    - Bellek (RAM): 4GB RAM
    - Depolama: 32/64 GB (SD kart ile 200GB'a kadar arttırılabilir)
    - Kamera: Arka kamera 12MP Ultrapixel, OIS, çift ton flash, lazer otofokus Ön kamera 5MP, OIS
    - İşletim Sistemi: Android 6.0.1 Marshmallow
    - Diğer: Parmak izi okuyucu, QuickCharge 3.0, Hi-Res audio
    - Batarya: 3000 mAh
    - Ağırlık: 161g
    Fiyat: 2999TL

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

      Honor serisi telefonları öneririm. Honor 7X gibi.

      toprak34 toprak34 (2026)