2500 TL'ye kadar aradığım özelliklerdeki telefon önerileri

Merhaba ben bir telefon almayı düşünüyorum ama bir türlü istediğim özelliklerde bir telefon bulamadım. Önemsediğim özellikleri sizlere söylesem siz buna göre bir telefon önermesi yapabilir misiniz? Çünkü uzun süredir araştırmaktayım ama bir türlü karar veremedim. Öncelikle ben öyle sürekli telefon değiştiren biri değilim. Hantal kullanmam, nazik kullanırım, titiz kullanırım. Benim için olabildiğince kronik arızası olmayacak beni yarı yolda bırakmayacak gidebildiği yere kadar beni götüren bir telefon arıyorum.

Aradığım özellikler;

-Kesinlikle sağlamlık,

-Yazılım güncellemeleri sıkıntısı olmayan vesaire,

-Batarya gücü (5000 mah ve üzeri)

-Şunu farkettimki hepsi nedense usb 2.0 ben 3.0 olanı istiyorum(micro dual özellikli bir usb aldım bu yüzden onu sd kart olarak kullanabileceğim telefona uyumlu bir girişi olan olmalı)

-Hız 2.96 ghz ve üzeri 2.50 tan aşağı olmamalı

-Kamera çözünürlükleri 5 mp ve 8 mp olmamalı bunun 2.3. kameraları bile olsa, optik görüntü sabitleyici(bunun yeni teknolojisi ne bilmiyorum ama genelde en önemli özelliklerden biri olduğunu düşünüyorum) Örneğin ana kamera 48 arka kamera 8 gibi bu olmamalı. Dengeli olmalı Ana kamera 48 ise arka kamera tatmin edici şekilde 16 20 ve üzeri olabilir. Aralarında çok uçuk düşüklükler olmamalı

-Kılıf sorunu olmamalı,

-Hızlı şarj özelliği mutlaka olmalı

-Çok ısınma olmamalı, fanları iyi çalışmalı

-Parmak okuyucu e illaki olsa fena olmaz sonuçta en dandik dediğimiz telefonlarda bile var. Yüz tanıma çok istediğim bir özellik olmasa da olabilir.

-Artırılabilir hafıza desteği olmalı

-Ram 6 ve üzeri olmalı

-Micro dual usb kullanacağım için bu özelliklerle birlikte 64 olabilir ama tercihim 128 gb ve üzeri olanı

-Teknik desteği iyi olmalı

-Mümkünse ilk tercihim Türkiye Garantili olmalı

- Bir de çok önemli olmasa da başka telefonları şarj etme özelliği varsa harika olur tabii.

-Kaldığım ürün araştırmalarım arasında

-Honor Note 10 yok ülkede

-Asus Zenfone 6

-Diğer ürünlerin bazılarını kontrol ettiğimde dengeli  ve istediklerimi bir arada bulamadım. Bu iki ürünü örnek vermemin dışında onlarca ürün kontrol ettim ve içinden çıkamadım. Örneğin Huawei, Xiaomi, Oppo, One plus ve dahası

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1500-2000 arası bir ürün arıyorum. Değecek olursa 2500 olabiir. Üstü değil. Aslında benim için 2500 bile bir telefon için çok fazla. Ne yazıkki üreticiler kötü ürün üretip maliyeti yüksek tutuyorlar. Aradığım özellikte ve bir arada bulabildiğim bir ürüne henüz rastlayamadım. Kısmen bile rastlamış olsam o da ülkede olmuyor.

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

misafirrr misafirrr (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Daha önceden Telefon alırken nelere dikkat etmeliyim? adlı bir paylaşım yapmıştım ayrıca güncelleme sıkıntısı olmayan telefon arıyorsan en son çıkmış yani 2019 tarihinde çıkmış telefon alman gerekecek zaten artık telefonlarda bir hata olduğunda güvenlik güncellemeleriyle düzeltiyorlar

    Size önereceğim telefon markaları:

    Huawei (Son zamanlarda google ile ilgili aralarında sorun oldu am kendi işletim sistemini yaparsa telefon efsane olur)

    Oppo

    Xiaomi (Hem ucuz hem de fazla özelliği var)

    Apple (Eskise bile kasma olmayan telefon çünkü her şeyini kendisi kodluyor yani kendi yazılımını kendisi yapıyor)

    Senin aradığın telefon:

    6 gb ram arıyorsan 2500 Tl ye bulamazsın

    Ama sana önereceğim telefonlar

    Xiaomi red mi not 7

    Xiaomi red mi not 8 Türkiyede var

    Huawei p30 lite

    Xiaomi mi 9T efsane telefon özellikleri de iyi

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Benim istediğim tam karşılığı olan telefon aslında Huawei Mate 20x ama ülkede yok. Xiaomi baktım ama istediklerimin biri var biri eksik içinden çıkamadım. Android düşünüyorum İOS değil. Onlara baktım elbette ama hiçbiri benim istediğim özellikleri bir arada bulundurmuyor. Oppo ya yeni baktım şikayetvar.com da bir sürü sorun yaşamış insanlar pek yanaşamadım. A9 2020 için düşünüyordum ama onun da zaten ram ı 4 gb optik görüntü sabitleyici yok hızlı şarj yok, bayağı eksiği var yani. Kirin 855 ve üzeri olmasını isterim ileride sıkıntı yaşamamak adına. Dediğim gibi ben bir kere alırım epeyce kullanırım, telefon değiştirme gibi bir eğilimim yoktur benim. Bir kere alıp temiz aldığıma değecek bir şey istiyorum. Olması gereken özellikleri pahalıya getirmek tamamen saçmalık. Pahalı olan ürünlerin tümüne baktım hiçbiri alacağı parayı haketmeyen ürünler. Batarya gücü neredeyse hiç yok, optik görüntü sabitlyeci desen hiç yok, e hızlı şarj yeni nesil telefonlarda olması gereken bir özellik artık, usb girişi desen sanki milatta kalmış yıl olmuş 2019 hala 2.0 komik gerçekten. 2,0 ve 3.0, 3.1 destekli olmalı. Her ikisini destekleyen olmalı tamamen onu da kaldırmamalılar. Kirin bilgilerini genelde göremediğim için onları değerlendiremiyorum. Bir kere çift hat olmalı olaki işiniz düştü çift hat kullanmak zorunda kaldınız bir de gidip ayrı telefon mu alacaksınız? Yüz tanıma çok önemsediğim bir özellik değil ama bir parmak okuyucu olmalı artık normal bilgiler. Kızılötesi ve nfc özellikleri neden olmaz anlam veremiyorum. Bir telefonun temel özelliklerini neden kaldırırsın anlam veremiyorum. Ayrıca kaçıncı yüzyıldayızki hala 4 gb ram? Millet yetmeyen bu ramden bıkmış artık. Bir telefonun rami hala 4 gb ise benim için çöptür, hala 2.0 usb kullanıyorsa benim için yine çöptür, batarya gücü 3000 ve 4000 bini bile zor geçiyorsa hatta 5000 (artık 5000 altı telefon üretmemeleri bile lazım, üzeri olması lazım, ben sürekli şarja takacaksam kaldır çöpe at, ürettiği kendisinin olsun) altı bir bataryası olan telefon da benim için çöptür, kamerası istediği kadar mükemmel olsun, optik görüntü sabitleyicisi yoksa çöptür, hızlı şarj özelliği yoksa çöptür, saatlerce şarj mı dolduracağız, bir başka telefonu şarj etmek ise işte bu farkındalıktır, diğer grafik çözümlemeleri felan onlar detay yerler, güncellemeleri ve yazılımı mükemmel çalışan telefon mükemmeldir, Kirin 855 ve üzeri artık tam olarak hangi isimlerse bilmiyorum. Yani sürekli geliştirecekleri yerde yere batmışlar. Bakıyorum adamın son serisi, bataryayı öldürmüş resmen, üzerine katmamış, telefondan çalmış, sonra da bakın ben yeni bir şey yaptım diye ortalarda dolanıyor. Hadi anca gidersin. Bir kere gösteriş olsun diye tutup 4 tane çözünürlüğü berbat kamera koyacağına adam gibi bir tane ya da iki tane olsun, derizki tamam adamlar yapmış. Adamın biri de demiyorki 2. ve 3. kamera çözünürlüğü neden 2 mp, hangi çağda yaşıyoruz? Tost makinesiyle mi çeksin işe yaramayan gereksiz yer kaplayan özelliğinle senin? Benim şu anki telefonum Nokia X2 5 mp yahu, pes gerçekten! Eğer böyle berbat, tatmin etmeyecek derecede çözünürlükte kamera koymayacaksan, paçavra kameralarını al kaldır at, fazlalık yapma telefonda. Ana kamera örneğin 48 ise 2.cisi 30 3.cüsü 26 4.cüsü de 20 olmalı. Yani uç rakamlar değil. Aralarında uçuk farklar olmamalı. Ben sadece örnek verdim. 8 mp nedir ya? Birçok telefonun selfie ön kamera diyelim 5 mp şaka mısınız? Komedi, sadece o 2 bin tl lik telefonlar bile o parayı haketmiyorlar. 2500 tl yi bile hakedecek bir telefon getirsin önüme vereyim. Bunların hangisini yapmışlar? 6000 batarya ve üzeri yapan markalarını gösterin bana? Sağlamlık ise aksesuar sorunu olmaması da ayrı bir konu zaten. Bir telefona 5 bin ve hatta 3 vermek bile anlamsız. Maksimum verilmesi gereken tutar 2500 tür, ötesi olmamalı. Ürettikleri telefonlar da ne 3000 i ne de 5000 ve üzerini hakeden telefonlar, baktığımda benim için çöp özelliklere sahip telefonlar. Satıcılar kendilerini kaptırmış galiba, telefon değil, sanki başka bir şey satıyor gibiler. Bak bu maliyete getirsinler gerçekten sağlam servis sağlam telefon üretsinler hiçbir üretici bu ülkeden ayrılmak zorunda kalmazdı. Her yerde satardı. Ama ticaret kafası yok, paracı bir zihniyet var. Daha fazla satacağı yerde sinek avlıyorlar. Sonra insanlar tabiiki maliyeti yüksek gereksiz bir şeye para vermek istemez. Güvenilirlik ise çok önemlidir, hatta fazla önemlidir. Çünkü insanlar ürünlerinin arkasında duran ve sorunlarıyla ilgilenen çözüm üreten bir şirketle devam etmek ister ve sadakat müşterisi olur ve yıllarca ondan hizmet alır. Bunu başaran şirket hiçbir ülkeden eli boş dönmez. Önemli olan bir husus olmakla birlikte kulak arkasına atılmaması gereken bir şeydir. Eğer bir ülkede bir yatırım yapmak istiyorsan adam gibi yetkili (tüketiciyi endişelendiren, parça eksikliği vesaere ithalatçı servislerle uğraştırmayacaksın, adam gibi anlayan kişileri atayacaksın, kasapları değil, eğiteceksin, gerekirse sıkı eğitim verip iyice kendini geliştireceksin, çalışanlarını da eğiteceksin, yeni sorunları çözmeye hevesli bir nesille çalışacaksın) servisini kuracaksın kişileri atayacaksın. Takip edeceksin ilgileneceksin, asla kalitenden ödün vermeyeceksin, işte o zaman sevilen bir marka olur ve herkesin gözü kapalı güvendiği bir marka olursun. Bir bakmışsın dünyanın en büyük markasısın. Bu işler böyledir. İnsanlar bu markaları sence hiç tercih etmezler mi sanırsın? Hatta kendini sürekli geliştiren güvenilir bir şirketin tüm serisini değerlendirmek için can atar. Fiyat makul, güvenilirlik ve hizmet hat safhada, ihtiyaçları doğru şekilde geliştirmiş ve sunmuş bir markanın sırtı hiçbir yerde yere gelmez. Bu kadar basit. Bence bir telefona bu kadar para verilmemeli. Maximum en pahalı telefon 2500 olmalı, ötesi değil. Diyorum ya 2500 bile fazla bir teleon için. 1500 liraya da milyon tane bir ürün satabilirsin. Biraz mantıklı düşünürsen daha çok sattığını da anlarsın. Ama dandik değil, ihtiyaçları gerçekten karşılayan şekilde. Üretsinler bu fiyatlara sunsunlar bak nasıl millet kapış kapış alıyor. Çünkü kimse onlara ihtiyaçları doğrultusunda adam gibi bir ürün henüz üretmedi de ondan. Bakıyorum gerçekten acı verici. Yok, ihtiyaçlarımı karşılayanlar ya yok, ya da başka ülkelerde. Onlar da satıcıyım diye geziyorlar ortalarda. misafirrr 4 yıl önce
    • Benim micro dual 3.0 usb var. Telefona da takılacak kısımı var. Yani telefonun 2.0 olması dezavantaj değil mi? 2.0 olmasının bir zararı var mı? Ek bir dönüştürücüye gerek duyulur, doğru mu anladım? İşte bir de kendini geliştirmekten söz eden çöp telefonlar. Hala adam 2.0 de takılmış kalmış. Tamam kaldırma onu ama 3.0 de ekle değil mi , ekle ki bunu kullanmak isteyen insanlar işkence çekmesin dönüştürücüyle felan. Yani hem 2.0 hem 3,0 uyumlu olsun. misafirrr 4 yıl önce
    • @misafirrr sana önereceğim bir çok telefon var ama bu aradıkların ülkemiz de yok ve olsa da vergi gümrük ve IMEI derken telefonun fiyatı 2000 den 4500 e uçuyor. Oppo telefonlarında güncelleme sorunu olmaması lağzım olsa da düzeltirler onu çünkü daha yeni yeni kullanıcı sayısı artıyor ayrıca şikayetvar sitesine de rakip firmalar kötülemek için de yorum yaza biliyor yani her duyulana inanmamak gerekiyor darkcrak 4 yıl önce
    • Hm anladım. Evet oppo almak mantıklı geliyor ama ben almaya karar kılıncaya dek belki bir az fiyatları düşer ya da benim satış temsilcisine talep ettiğim telefon özellikleri konusunda belki yeniden değerlendirilir. Dediğim gibi aradığım özellikleri barındıran telefonların çoğu sizin dediğiniz gibi ülkede yok malesef. Ne traji komik bir durum. Tamam işte aradığım telefon diyorsunuz bir bakıyorsunuz ki ülkede yok. Gören de kıytırık bir ülke sanır. Hadi onu da geçtim. Ülkede yok mantığını anlamıyorum. En çok satış yapılacak ülkelerden biri zaten. Huwaei de düşünüyordum şimdi ise google ipini çekmiş, emeğe hakaret gibi bir şey. Resmen magandalık bu. Yalnız Huwaei alınacak güzel bir marka olmasına rağmen çok fahiş fiyata satıyor ürünlerini. Söylediğim gibi telefon gibi bir tüketim malzemesine 2000 üstü bir tutar ödemek bana çok anlamsız geliyor. Daha çok üret daha çok sat. Bunlar daha az üretip az satıyorlar, nasıl bir ticaret kafasıysa artık çözemedim gitti. Pahalılık kaliteyi göstermez. Bugün pahalı diye baktığım bütün telefonların hepsi resmen rezil özelliklere sahip resmen. Bir tek binde bir telefon aradığım özellikleri tutturabilmiş diğerleri tutturamamışken bile haketmediği ücreti talep ediyor. Zaten böyle bir üründen fazlaca ücret beklentisinde olmanın üretmeyi sevmekle uzaktan yakından alakası yok. Para sevgisi kısaca, başka açıklaması yok. Parayı seviyorlar, üretmeyi değil. Üretmeyi sevseler zaten para kendiliğinden gelecek. Bunu bir türlü anlayamadılar gitti. misafirrr 4 yıl önce
    • @misafirrr en son teknosaya gittiğimde red mi not 8 pro vardı hem uygun hem de fazla özelliği var bence al derim. darkcrak 4 yıl önce
    • Hm aradığım özelliklerin kaçını karşılıyor fiyatı ne kadardı? İthalatçı mı yetkili servis mi? Xiaomi ben de düşünüyordum da ithalatçı servis olduğu için tercih etmemiştim. Oppo alınır mı peki ne düşünüyorsunuz çevrenizde oppo kullanıcıları var mı, varsa ne kadar süredir kullanıyorlar? misafirrr 4 yıl önce
    • https://www.epey.com/akilli-telefonlar/redmi-note-8-pro.html epey sitesine genelde bakarım. Ram 6 imiş güzel. Hızlı şarj var. Zaten elimdeki usb USB Type-C dönüştürücüye ihtiyacı olduğu için usb 2.0 olması da önemsediğim bir şey değil. Optik görüntü sabitleyici neden yok. Bu neden telefonlarda maliyete sebep oluyor, Çok basit bir özellik aslında şu anki telefonumda nokia da bile var bu en azından hassas teknoloji midir nedir onun da etkisi olmadıığı için el titrese de güzel çekiyor. Ama gel görelimki milim kımıldasan rezil çekimler. Biz robot muyuz ki titremeyelim? Oppo satıcısına da epeyce sordum. Sonra dedimki deneyin bakalım bir fotoğraf çekmeyi bakalım fotoğraf çekerken nasıl bir zahmete giriyorsunuz sonra çektiğiniz fotoğrafı bana gösterin dedim. Adam ilk denemede çekemedi o da elini çok kımıldatmadığı halde. Sonra birkaç denemeyle çekebildi. Şimdi o hassas ayarlayıcı bir işe yarıyor mu beyefendi dedim? işte size anlatmaya çalıştığım şey de bu zaten. Biz robot muyuz diye sorunca bir süre durakladı, hiçbir şey söyleyemedi. Sonra dedimki ben profesnyonel şekilde fotoğrafçı olsam zaten gider bir profesyonel bir fotoğraf makinesi alırım. Ama koyduğunuz çözünürlükle çekim düşüklüğü arasında dağlar kadar fark var, peki bu tezatlıkla nasıl haketmedikleri bu tutarı bu telefonlara sunabiliyorlar? Ben o telefonu alıyorsam elbette yanımda ayrıca fotoğraf makinesi taşımamak için ve gerektiğinde seri ve kaliteli bir şekilde hizmet almak için alıyorum öyle değil mi dedim, evet dedi. Ee, dedim, sizce bu nasıl optik görüntü sabitleyici ekstra bir maliyete girer dedim? Girmez, çünkü her kamera sisteminde ya da fotoğraf makinesinde olması gereken en temel özelliktir. Sen bunu özel bir seçenekmiş gibi millete yutturup ekstra para talep ederek pazarlayamazsın. Eğer 40 megapiksel çözünürlükte kamera koyuyorsan kusura bakma ama o optik görüntü sabitleyici de haydi haydi koyman lazım. Çünkü temel özellik. Çekim yapan tüm makinelerin temel özelliğidir, ekstra bir özelliği değil. işlemci hızı en azından 2 üstü eh diyelim. Batarya önemli benim için. Batarya 4500 mah .Türkiye garantili n11 fiyatı vs. var. Mağaza fiyatı ne kadardı, tabii Teknosa' nın tüm mağazalarında mı geçerli o gördüğünüz fiyat bilmiyorum ama genelde mağazalardan almayı tercih ediyorum internetten değil, güvenmiyorum çünkü. Bir de Xiaomi' nin şu serisi var. İki aile bireyi bunu aldılar. Ama ben bazı özelliklerden ötürü elediğim için almadım. 6 gb ram olsaydı alırdım. Bataryası iyi görünüyor ama bir şey daha öğrendim. Meğersem batarya pil kaliteleri varmış ddr x gibi felan bilen var mı? Pek internet sitelerinde bulamadım da? Oppo satıcısı söyledi. https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-max-3.html Ram 4 64 gb işlemsi 1.8 yani işlemci ram, kamera çok düşük. Fiyata baksanız rezalet. 2699 nedir ya? Bir de ithalat garantili telefona verilen fiyat? Gerçekten pes, alkışlasak yeridir, bravo ! Böyle bir telefon bu parayı haketmiyor. Onlar alırken 1300 felana almışlardı internetten ithalat. Umarım az da olsa durumu anlatabilmişimdir. misafirrr 4 yıl önce
    • Toza suya dayanıklılık radyo da varmış. 8 ram olanı da var galiba 128 gb seçeneği de var. Bir tek hadi optik görüntü sabitleyici de yok saysam 4500 mah olmasaymış ne güzel olurmuş. Hızlı şarj olduğu için bu belki göze alınabilir gibi sanki. Xiaomi düşünüyordum zaten ama bir türlü istediğim özellikleri eleyememiştim. 64 megapiksel kamera oldukça iddialı 64 lük ile 128 lik olana bakayım dedim, bir değişiklik var mı diye. Bari işlemciye biraz can verselermiş. Xiaomi güzeldir ya. Aklımdaydı hep. İşlemciyi de, bataryayı da (ki batarya en çok önemsediğim bir husus) diğer özellikleri de aynı tutmuşlar. Neden ikinci kamera vasat bir şekilde ya 5 mp ya da 8 mp tutulur anlam veremiyorum. Hele şu 3. ve 4. ye verdikleri 2 mp ise rezalet. Sorduğumda ise onların lens olduğunu henüz 2 mp lensin üzerinde lens olmadığını söylemişlerdi, ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum. O zaman neden kamera diyorsun arkadaşım lens de o zaman değil mi? 64 ve 128 lik olanlarını buraya ekliyorum farklarını söylersiniz. Bu arada çentik durumunu da düşünüyordum ama diğer özelliklerden sıra gelmemişti (diğer özelliklerle benim bir telefondan beklediğim gayet doğal bir talep olması gerekenler waow şeyler değil) ve bence damla çentiğin piyasadaki en güzel, göze hitap eden ekrandan kazanan çentik olduğunu düşünüyorum. Gayet naif bence. Çentik olmalıysa bir telefonda, bence damla çentik olmalı. https://www.epey.com/akilli-telefonlar/redmi-note-8-pro-128gb.html > 128 lik olan bu da 64 lük olan > https://www.epey.com/akilli-telefonlar/redmi-note-8-pro.html misafirrr 4 yıl önce
    • Yalnız Xiaomi' nin Türkiye Distribütörü' nün sıkıntılı olduğunu söylemişlerdi. Ne kadar doğru bilemem. Ama amacım hiç o servise gitmemek zaten ama olur da işimiz düşerse adam gibi güvenilir bir yetkili servis olmalı. Sonuçta insan yapımı bir cihaz. Hiçbir şeyin garantisi yok. Genpa değildir umarım. Çünkü Genpa Yetkili servisinin çok rezil olduğunu söylüyorlar. Ekşi sözlük de bunu zamanında ifşa etmiş. > https://eksisozluk.com/genpa--275152 misafirrr 4 yıl önce
    • Bu arada şimdi öğrendimki Xiaomi ürünlerinin tümünde kulaklık yokmuş, pardon ? Bir telefon gönderiyorsun, o zaman şarj cihazı da gönderme olsun bitsin, ha içindeki kılıf da artık ekran koruma jelatini ve koruyucu ekran da benim sana hediyem olsun, aa lafı mı olur? Lütfen al, senin olsun, üstü kalsın. > Satıcıya söylediğim bir yorum bu arada misafirrr 4 yıl önce
    • Benim şu an kullandığım telefonda aldığımda içinde kulaklığı adaptörü, micro usb kablo, klııfı, hatta harici sd kart bile çıkmıştı be, pes yani. Her şeyi, tam aksesuarı vardı. Nokia X2 kullanıyorum. Şimdi ses kalitesi biraz düştü birkaç kez istemeden düşürdüm o da istemeden hoparlörü biraz hassas olduğu için etkilendi ama şimdi açsam bile son ses hala ilk günki gibi gümbür gümbür ses çıkar. Şu hale bak şimdiki üretilen telefonlarda kulaklık koymaktan aciz markalar, ne yazık! Bir Nokia kadar olamazsınız. Nokia' nın eli her zaman boldu. Adamlar gerçekten kulaklık olsun bilmem ne olsun koyuyorlardı. Şimdikiler ne halt yiyor acaba? Nokia en sağlam markaydı harcandı. Nokia kadar sağlam üreten bir marka yoktur. Samsung da kim? Bir türlü isimi de dahil şu Samsung' u sevemedim gitti. misafirrr 4 yıl önce
    • Şimdi Teknosa ile kendi bölgemdeki mağazayla telefonla görüştüm 128 lik olanına 3000 64 lük olanına ise 2700 diyor. Bunun neresi indirimli daha geçen Oppo 2700 dü yeni üründü hatta. Asıl Media markt uygun Vatanda ise tek 64 lük var o da 2700 misafirrr 4 yıl önce
    • @misafirrr biraz daha araştırma yaptım xiaomi mi 9t efsane telefon hem fazla özelliği var 3000 tl civarında darkcrak 4 yıl önce
    • Açıkçası benim ilgimi Oppo çekmeye başladı. Ve yeni ürünlerini kontrol ediyorum. Sanırım ya Oppo ya da Huawei olacak misafirrr 4 yıl önce
    • Tabii çift sim kart ve bataryaya da el atar ram ı yüksek tutar artırılabilir hafızayı da bulundurursa tadından yenmez. Hatta 5g destekli bir telefon almayı düşünüyorum ben. O da şu an Huawei Mate 20 x de var sadece hatta bütün aradığım özellikler ondaydı. İşte aradığım tüm bu özellikleri ile birlikte aynısını Oppo yaparsa hatta üzerine kendi de bir şeyler ekleyerek koyarsa Oppo alacağım. Güvenirlilik, servis hizmeti vs ise başka şeyler. Ah Huawei ah... Şu telefon nasıl ülkede olmaz ya. On numara 5 yıldız bir telefon nasıl olmaz ya! Bu telefonda 5g de var çünkü. Ne yokki optik görüntü sabitleyici işlemci 2.6 ohoo say say bitmez. Oppo' nun damla çentik olmasa da tam ekranı full kullanması da ayrıca beğendiğim bir yanı. Adamlar yapmış. Çentik dediğim gibi çok aradığım bir özellik değil. Ama olursa da örneğin baktım telefon beğendim aa çentikli ama damla çentik tamam o zaman. Ama damla çentik dışı olanlar çok itici bence. misafirrr 4 yıl önce
    • 3000 ? Şimdi 3000 lik telefona bakacağım. Yazmasaydınız kapatacaktım. Eğer Oppo üreticileri burada yazdıklarımı görselerdi yeni sürecekleri ürünlerini üretirken bir kez daha düşünerek piyasaya sürerlerdi. misafirrr 4 yıl önce
    • Siz Xiaomi' yi epeyce seviyorsunuz galiba. Güzel ürün üretiyor ama adamlar daha aksesuarlarını bile tam göndermiyorlar. Türkiye servisleri bile muamma. misafirrr 4 yıl önce
    • https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-mate-20x.html > asıl telefon budur. Huawei Mate 20 X misafirrr 4 yıl önce
    • Xiaomi mi 9t > Efsane Dediğiniz Telefon -Optik Görüntü Sabitleyici Yok - 2.2 GHz - Qualcomm Snapdragon 730 (SM7150-AA) - Ekran Teknolojisi AMOLED (Amoled güzeldir ama çok şarj yer, ben bu özelliği çok umursamıyorum) - Hafıza Kartı Desteği Yok - Suya Dayanıklılık Yok - Toza Dayanıklılık Yok(Bu da çok önemsediğim bir özellik değil ama başka ürünlerle karşılaştırıldığında çoğunda var) 8 gb lık ramleri bir türlü göremedik ülkede ama sanırım Oppo Türkiye' ye yanlış görmediysem Reno ilk ürünü ile getirmiş gibi. Diğer serilerini başka ülkelerde satışa sundu mu bilmiyorum. > https://www.oppo.com/tr/smartphone-reno/ misafirrr 4 yıl önce
    • Xiaomi mi 9t ile Huawei Mate 20 X karşılaştırılırsa Huawei Mate 20 X ağır basar. Huawei Mate 20 X 5G olanı bataryadan almış. Yapmasaymış iyi olurmuş. Ama yapmış. Oppo ise bir tek A9 serisinde 5000 mah bulmuş ama ram 4 yani üreticiler insanların temel ihtiyaçları olanları karşılamadan başka şeye geçiyorlar. Karşılasalar da ya kaldırıyorlar ya da kullanılmaz hale getiriyorlar. Yani insanları sinir etmekten başka bir şey yapmıyorlar. Buyrunuz Xiaomi mi 9t > https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-9t-128gb.html - Huawei Mate 20 X > https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-mate-20x.html - Huawei Mate 20 X 5G > https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-mate-20-x-5g.html misafirrr 4 yıl önce
    • Bir de Oppo' nun Find X serisini gördükten sonra diğer cihazların kameraları bana itici gelmeye başladı. Keşke Oppo bu ürünün özelliklerini yeniden tasarlasa ve güzelleştirse ne iyi olurdu. Yani aradığım özellikleri bu telefonda toplasaydı renk tasarı mı iz bırakmayan seçenekleriyle. Yani güzel telefon. İşte yenilik budur. Video yu da adam çok iyi hazırlamış gerçekten. Sıradışı bir yenilik işte. > https://www.youtube.com/watch?v=hF_4P5iyCks Videoyu yapan kişinin bu markanın başka ürünlerinin de incelemesine bakmak istedim ama pek bulamadım. Çok az o da başka ürünlerle alakalı hep. :/ misafirrr 4 yıl önce
    • Xiaomi Mi CC9 Pro - > 108 mp nedir? Mühendisler çıldırmış olmalı ! Pes ! > Optik görüntü sabitleyici de var yalnız ! Efsane ! İşlemci hızları ise 2..2 > Şimdi soruyorum; nasıl bir tezatlık bu? Sen 108 mp lik bir telefon yapacaksın ve işlemci hızını ise komik bir şekilde 2.2 mi yapacaksın? Komik değil de nedir sizce? Xiaomi Mi Note 10 - Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition - Xiaomi Mi Note 10 Pro Neden bu markalar en dandik olanları verir de en krallarını göstermez anlam veremiyorum. İşte bunlar mesela benden dahili depolamadan, ram ve bataryadan tam not aldı. Bak ne güzel mesela değerleri, şimdi ise onların linkleri ile güzelliklerini görün sonra ülkede olmadığı için sinir krizlerini görün bir de. Xiaomi Mi CC9 Pro > https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-cc9-pro.html - Xiaomi Mi Note 10 > https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-note-10.html -> 3. kamera 5 mp iken 4. kamera nasıl 12 mp? > Bu arada muhtelemelen bu verdiğim serinin tümünde 5.kamera var. > Hafıza kartı destekleri yok, ama ben dışarıdan telefona micro dual usb ile destek çıkacağım için onu koymasa da sorun değil. Ama ilginç olan bu kadar had safhada ürünler üretip de nasıl 5g özelliği olmaz anlam veremedim? > Nfc, kızıl ötesi ve radyo ? Vay be. Hayret, ellememişler, bir de hayretlik diğer bir şey ise gözlerimi yaşartan depolama alanına ve bataryaya dokunmadan geliştirmeye çalışmışlar. Usb 2.0 hala tabii. Ben tamamen 3.0 ya da 3.1 e geçsinler demiyorum. 2.0 de dahil üst versiyonlarını da desteklesin istiyorum. Var olan bir özelliği niye yok ediyorsun? Suya dayanıklılık ve toza dayanıklılık da olsaymış uzaya çıkılırmış bu telefonlarla herhalde. -- Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition > Aynı, sadece ram le oynamışlar bir de dahili hafıza ile . Diğerlerine ellerini bile sürmemişler. Bu işte yenilik değil, dalga geçer gibi aynı ürünü tekrar sun. Bir işlemciyi düzelt değil mi? Ya da bir toza suya dayanıklılık koy, ya da biraz daha pili arttır, yapılacak bir sürü şey var. Grafiksel yazılımlar akla gelebilecek bir sürü şey. Resmen yarış edasıyla hemen yalapşap yapıp piyasaya sürmüşler. Sizce üretmeyi ve yeniliği mi seviyorlar, yoksa rekabeti mi, hırsı mı? Xiaomi Mi Note 10 Pro > aynı, aynı aynı ! Hepsi de nedense Kasım' da tanıtılmış ilginç ! misafirrr 4 yıl önce
    • Bu arada yorum kısımında enter a tıklandığında satır aralığı yapılmıyor, ben buna alışık değilim direkt gönder butonu olarak ayarlanmış. Düzeltilirse daha güzel olacağını düşünüyorum. Başka metin belgesinden ise alıp düzeltsem bile yığın halinde atıyor. Yorucu yani. Bence forumu bir yazılım olarak güncelleyebilirsiniz. Belge ekleme ve ekran alıntısı paylaşamıyoruz mesela. Bu seçeneğin olmaması ise çok üzücü bir şey olmakla birlikte çok büyük bir eksiklik. misafirrr 4 yıl önce
    • @misafirrr Xiaomilerin fiyatları hem ucuz hem de fazla özellik var darkcrak 4 yıl önce
    • @misafirrr Ben hiç xiaomi telefon kullanmadım ve kullanmak da istemiyorum ama fiyat ve performans diyince xiaomi diyorum çünkü fiyatı ucuz illa daha kaliteli bir cihaz istiyor isen one plus telefonlar var onlara baka bilirsin ben şu anda huawei telefon kullanıyorum ve memnunum Huawei cihaz ala bilirsin benim sana önere bileceğim telefonlar Huawei , Oppo ve One Plus olmadı Asus'un oyuncular için yaptığı telefona baka bilirsin ama ne kadar fazla özellik olursa ve ne kadar az batarya kapasitesi var ise telefon çöp . Fazla özellik bulunduran telefon'da batarya da önemli. darkcrak 4 yıl önce
    • Ben de Huawei almak isterim ama aradığım özellikleri barındıran ürünleri ülkede yok. One plus ürünleri de aradığım özellikleri barındıran yok. Varsa da ülkede yok. Oppo da düşündüğüm bir marka. Ama aradığım özellikleri barındıran ürünü henüz ülkede yok, ya da üretmedi. İstediklerimi barındıran şu anda ve bu şekilde yol almaya başlamış olan Xiaomi gibi görünüyor. Xiaomi ise son dk golü atmış sanki beni duymuş gibi. Eğer bu rutinde ilerlerse Huawei' yi bile geçebilir. Ki bence geçmiş de görünüyor hele de bu son golden sonra. Xiaomi kullanmak istemem derkenki vurgunuzda sizin için de bir sakıncası yoksa öğrenebilir miyim? misafirrr 4 yıl önce
    • @misafirrr xiaomi cihazı kullanmam dedim çünkü daha önce hiç bir telefonunu kullanmadım ama kullanır mıyım belki ikerleyen zamanlarda. Neden hiç kullanmam dedim? Eski telefonlarının tasarımları çok kötü bana sorarsan ama bu aralar çıkarttığı telefonların tasarımları güzel ama yine de almam çünkü herkes Xiaomi kullanıyor. Bende bir takıntı var bende bir x markası ve xx sürümünde bir telefon olduğunu düşün ve birinde bu x markasının xx sürümündeki telefonunu görüyorum hemen telefonumu saklarım bende olandan kimse de olmasını istemem yani bu yüzden ama apple 11 olsa bende bunu yapmam 😁 darkcrak 4 yıl önce
    • Hmm, durum anlaşıldı, antipati durumu :) Siz de benim gibiymişsiniz. İşte Samsung için de aynı şeyi ben düşünüyorum. Hem herkesin kullandığı olmasının yanı sıra bana itici bir marka olarak geliyor, bir türlü ısınamadım. Hele farklılık benim diğer adımdır diyebilirim. :) Ben Xiaomi ürünlerinin iddialı ve iyi olduğunu düşünüyorum. Tasarım olarak da. Oppo da farklı bir marka. İlla biri de Huawei kullanıyor olacaktır, size denk gelmemiştir mutlaka. :) Xiaomi daha yeni yeni tanınıyor, eskiden kimsenin bilmediği bir telefondu, Ben de bilmiyordum ne yalan söyleyeyim. Yine Lg telefonum bozulmuştu onun tamiratını yapan yerdeki bir çocuk söylemişti. Öyle bir telefon markası mı varmış demiştim, aklımda orada kaldı. Sonra baktıkki bayağı yaygınlaşmış. Huawei de öyle. Hepsi zamanla. Oppo da benim yakın zamanda duyduğum bir marka, hiç haberim bile yoktu. Uzun bir süre artık sıkılmıştım araştırmaktan çünkü içinden çıkamıyordum belki buraya yazarsam bir fikir sahibi olur içinden çıkarım diye yazmıştım. misafirrr 4 yıl önce