254.0.0.2 nedir? Bazı sitelere girmek istediğimde 254.0.0.2 adresi açılıyor

Bilgisayardan bazı sitelere girmek istediğimde 254.0.0.2 adresi açılıyor. Bu siteye ulaşılamıyor http://254.0.0.2/ adresine ulaşılamıyor.

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE diye hata alıyorum.  254.0.0.2 nedir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Turk.Net kullayorsun muhtemelen. 254.0.0.2 IP adresi erişimi engellenen web sitelerinin yönlendirildiği IP adresi.

    Erişimi engellenmiş, yasaklanmış bir web sitesine girmeyi deniyorsun. Turk.net de seni 254.0.0.2 ip adresine yönlendirip sayfa bulunamadı hatası almanı sağlıyor.  Dead End IP adress de deniyor. Türkçesi çıkmaz sokak. Servis sağlayıcın seni hiç bir yere ulaşmayan bir IP adresine yönlendiriyor.

    Muhtemelen VPN kullanırsan (Opera tarayıcısında dahili VPN var) istediğin siteye girebilirsin.

    hakan hakan (15409)