2GB RAM'im var. Bilgisayarımı 64 bit yapabilir miyim?

Bilgisayarımda toplamda 2GB ram var. Bu bilgisayarı 64 bit yapabilir miyim?

omerfar omerfar (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows XP 64 Bit geçebilirsin.
    Windows 7 64 Bit geçebilirsin, verim alamazsın.
    Windows 10 64 Bit geçemezsin, 32 Bit bile yetmez, RAM'in düşük.

    RAM en az 4 GB olması lazım W7 ve W10'da rahat olmak için, hatta W10'da yeri geliyor 4 GB RAM bile yetmiyor

    Windows 10 64 Bit kullanıyorum arkada sadece Firefox ve Steam açık kullanılan RAM 4,1 GB. Hizmetlerin gereksizlerini kapatarak, bunu ~500 MB Bellek tasarrufu yapabilirsin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım? bu linkten bilgisayarının 64 bit destekleyip desteklemediğini öğrebilirsin ona göre @hydra arkadaşımın dediği gibi iso dosyalarını indirebilirsin

      gorele28 gorele28 (387)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Başka sitelerin linkini bırakmayalım, uzmanim.net'in itibarı kayboluyor. hydra 3 yıl önce
      • link değiştirildi. teşekkürler @hydra hakan 3 yıl önce

      Donanım olarak 64 bit destekli bir anakart ve işlemcin varsa 64 bit windows yükleyebilirsin.

      https://uzmanim.net/soru/bilgisayarim-32-bit-mi-64-bit-mi-nasil-anlarim/8410 buradaki linkte bilgisayarın 64 bit destekler mi anlatılıyor.

      hakan hakan (15409)