2inf.net nedir? nasıl kaldırılır?

bilgisayarım açıldığında ilk olarak chrome den 2inf.net die bi site açıyor ve bende siteyi kaldıramıyorum. arama motorlarında ve denetim masasında falanda bulamıyorum? nasıl kaldırırm?
2inf.net nedir? virüsmüdür? nasıl kaldırılır?

mervesltn mervesltn (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    2inf.net bir tür Rus karayıcı korsanı siteye benziyor.  Büyük bir ihtimal ile yüklediğiniz bir program ile birlikte gelmiş. 2inf.net gibi tarayıcı korsanları bir kaç farklı şekilde tarayıcınıza yapışır

    1. Tarayıcı kısayollarına kendini eklemiş olabilir.
    2. Kayıt defterine 2inf.net sitesi ile ilgili kayıt girmiş olabilir.
    3. Windows ilke dosyalarına kendini eklemiş olabilir.

    En yüksek ihtimal ile  tarayıcı kısayollarına bualşmış olabileceğini düşünüyorum. Tarayıcı kısayollarını kontrol etmek için taryıcı kısayollarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin. Bu işlemi masaüstünde ve görev çubunuğundaki tüm tarayıcı kısayolları için yapın.

    Kısayol bölümünde .exe ifadesinden sonra http://2inf.net  gibi bir ifade varsa silin.

    Chrome   Arabyonline.com  nasıl kaldırılır?

    Kayıt defterini kontrol etmek için

    1. Windows ve R  tuşlarına basın.
    2. Çalıştır açılacaktır buraya regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defterinde CTRL ve F tuşlarına birlikte basın kayıt defteri içinde arama açılacaktır.
    4. Arama bölümüne 2inf.net yazın ve aratın.
    5. Çıkan tüm değerleri silin.

    Sorun hâlâ devam ediyorsa anti-malware programlarından yararlanabilirsiniz.

    1. Adwcleaner indir linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin. Bilgisayarı yönergelere uyarak taratın.
    2. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Bu işlemlerden sonra 2inf.net sitesinden kurtulmuş olmalısınız. Sorun devam ederse lütfen bildirin.

    cemkara cemkara (4215)