3.4 k Masaüstü bilgisayar önerisi?

3.4 k ya masaüstü bilgisayar önerisi CS.GO , volarant ve pubg gibi online oyunları iyi FPS alabileceğim bir masa üstü önerisi

metehanyetgiin metehanyetgiin (1)
3 yıl önce sordu

  • Şunu ekliyorum daha sonra yukseltebilecegim. Anakart ı falan uyumlu olan metehanyetgiin 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

4K'ya sıkıntısız oynayabilecegin sistem toplarim. Hazır mı parça parça mi? Parça parça olursa iyi olur.

  • B450M S2H Anakart ( 500 TL )
  • Ryzen 3 3100 ( 940 TL )
  • Zotac GTX 1650 Super ( 1440 TL )
  • Corsair Vengeance 8 GB DDR4 3000MHz RAM ( 271 TL ) 2 Adet alınacak toplam 542 TL
  • FSP FSP500-60AHBC 500W 80+  ( 299 TL )
  • Aerocool Ore Saturn 4x12cm Fixed RGB ( 392 TL )
  • WD GREEN 480 GB SSD ( 438 TL )

Toplamda 4551 TL tutuyor. Daha düşük bekliyordum, dolar 7.25 olunca fiyat artmış.

Eğer alınabiliyorsa yukarıda ki parçalar alınmalı, kaliteli bir güç kaynağı ve kaliteli bir SSD, kısacası parçaların hepsi uyumlu ve kaliteli. Hazır sistemler de ÖRNEĞİN BU düşük ve giriş seviye bir güç kaynağı, giriş seviye ve düşük seviyede anakart, 8 GB RAM yani yetersiz ( PUBG gibi oyunlarda RAM'den kaynaklı drop yersiniz, CS:GO'da da olur ), ve SSD 240 GB. 240 GB SSD yetmez, en az 480 GB lazım yazdığın oyunlar için, PUBG 36 GB, CS:GO 23,6 GB, Valorant 10 GB ve oynayacağın boyutu yüksek bir çok online oyun var, 240 GB SSD, 240 GB değildir, 211 GB falan, 480 GB SSD'de aslında 440 GB falan, 512 GB M2 SSD kullanıyorum 476 GB okunuyor. Alınıyorsa attığım parçalar alınmalı.

Edit ;

5.675 TL Toplamda. Alternatif olsun diye bunu önerdim, bütçeyi aşıyor ama alınıyorsa bu alınmalı. Alamam diyorsan işlemciyi aşağıda ki ile değiştirebilirsin;

Yukarıda ki işlemci ile değiştirirsen toplamda 5300 TL oluyor ve gayet makul seviyede. 3300X > 3100, bu aklında bulunsun.

4500 TL'ye sistem;

Toplamda 4661 TL. Alınıyorsa bu şekilde alınmalı yorum kısmına yazdığın sistem fiyatına göre aşırı kötü, bu sistem daha iyi. Eğer 240 GB SSD yeterse 1 TB HDD'yi çıkarırsan toplamda 4382 TL'ye iniyor, gerçekten muazzam bir fiyat.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Öncelikle yazdığın seyelr için saol 5 bine kadar çıkabilirim metehanyetgiin 3 yıl önce
  • Mesajımı düzenleyeceğim. @metehanyetgiin hydra 3 yıl önce
  • SHARKOON RGB Flow 2x Ledsiz Fanlı TEMPERED GLASS Kasa AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 6/12 Çekirdek İşlemci GSKILL 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek GIGABYTE B450M S2H Anakart MSI GTX 1650 D6 GAMING X 4G Ekran kartı KINGSTON A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD WESTERNDIGITAL 1TB 7200rpm Dahili SHARKOON SHP-650 V2 650W 80+ EU Güç kaynağı 4500 TL iyimi fiyat metehanyetgiin 3 yıl önce
  • Sistem hazır mı? Kasanın nönünde hava alacak yer var ancak 1 tane fan var, yetersiz gelebilir. GTX 1650'li sistem için çok gereksiz bir fiyat, tek tek alırsan bu bütçede 1650 Super'li dizebilirim. Ayrıca A400 M2 SSD değil normal sata ssd. Güç kaynağı güzel seçim. Aynı fiyata daha iyi dizebilirim. hydra 3 yıl önce
  • Mesajımı tekrar düzenledim hydra 3 yıl önce
  • Teşekürler bilgileriniz için bunları ben tek tek topladım dolar zaten şuan yüksek 1ay sonra alacağım ozaman yaparız birşeyler metehanyetgiin 3 yıl önce
  • Rica ederim, 1 ay sonra tekrar sorarsın. İşine yaradıysa cevabımı onaylayabilirsin :) @metehanyetgiin hydra 3 yıl önce