3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni facebook virüsü silme

3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni Facebook virüsü nasıl temizlenir? 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü nasıl  silinir?

Yeni Facebook virüsü arkadaşlarınıza sizin adınıza 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni şeklinde mesaj atıyor ve mesaj ile sizi arkadaşınızın duvarına yönlendiriyor.

Yeni facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni ? virüsü şu şekilde yayılıyor: Size arkadaşınızdan  '3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni ?' diye bir mesaj geliyor ve bu virüs sizi duvara yönlendiriyor ve duvarında bir video bağlantısı var video şöyle bir yazı çıkıyor;

'3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni ' adlı bir paylaşım görürseniz asla tıklamayın. Çünkü tıkladığınız zaman  virüs bilgisayarınıza bulaşıyor ve facebook duvarınızı işgal ediyor.

3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü nasıl temizlenir?  3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü nasıl silinir? resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  virüsü nasıl silinir?

    Son dönemdeki popüler facebook virüslerinden olan Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  virüsünün en belirğin özelliği arkadaşlarınıza sizin adınıza içinde "3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni " yazan bir mesaj göndermesi.

    3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni mesajını gören arkadaşlarınız mesajın sizden geldiğini düşünerek mesajı açtıklarında ve linki tıkladıklarında 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsünü kendi bilgisayarlarına bulaştırmış oluyor hem de başka virüslerin bulaşmasına sebep oluyor.

    Virüs arama aynı zamanda farklı mesajlar ile de karşımıza çıkıyor. Bunlardan diğeri  "Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum" mesajı ile yayılanı.

    Yeni facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü şu şekilde yayılıyor: Size arkadaşınızdan  '3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni' diye bir mesaj geliyor ve bu virüs sizi duvara yönlendiriyor ve duvarında bir video bağlantısı var video şöyle bir yazı çıkıyor;

    '3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni ' adlı bir paylaşım görürseniz asla tıklamayın. Çünkü tıkladığınız zaman  virüs bilgisayarınıza bulaşıyor ve facebook duvarınızı işgal ediyor.

    3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü özellikle Chrome tarayıcıları etkiliyor. Chrome tarayıcı üzerine eklenti yükleyen virüs daha sonra eklentilerin silinmesine engel oluyor. Chrome üzerine eklenti yükleyen 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü bir kaç javascript dosyasından oluşuyor.

    Virüsün teknik detayları:

    Virüs teknik olarak Trojan.FakeAdobe virüsü olarak adlandırılıyor. Malwarebytes anti-malware virüs bu virüsü silebiliyor. Link tıklanıldığında Chromium.x86.exe adında virüslü bir dosya indiriliyor. Link https://goo.gl/Yp mV Z b  şeklinde goo.gl üzerinden kısaltılmış bir link.

    Daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz: Chromium.x86 virüsü nasıl temizlenir?

    Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  virüsünü temizlemek için Google Chrome da eklentileri temizlemelisiniz.

    Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve daha sonra sizin adınıza binlerce sayfayı otomatik olarak beğeniyor ve takip etmeye başlıyor. Siz farkında olmadan tüm arkadaşlarınız sizden mesaj alıyor. Yine siz farkında olmadan pek çok sayfayı beğeniyorsunuz. Bu virüs Facebook duvarınıza sürek benzer mesajlar yazıyor.

    Facebook'ta goo.gl linki barındıran bir mesaj ile yayılan virüs, link tıklanıldığında çalıştırılabilir bir .exe dosyası indiriyor.

    Pek çok kullanıcının goo.gl virüsü olarak adlandırdığı bu yeni virüs klasik facebook virüslerinin yaptığı gibi tüm arkadaşlarınıza sizin adınıza mesaj atıyor ve linki tıklamalarını istiyor.  Link Google'ın bir servisi olan URL kısaltma servisi, goo.gl linki olarak görünüyor. Kullanıcılar bu sebepten goo.gl virüsü olarak bu virüsü tanımlıyor.

    Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsünden kurtulmak için şu adımları takip edin:

    VİRÜSTEN NASIL KURTULURUM?

    Önemli: Bu adımları izlerken Google Chrome yerine Internet Explorer veya Firefox tercih edin. Chrome virüs bulaştığından dolayı Chrome'dan dosya indirmeniz mümkün olmayabilir. Sadece Chrome var diyorsanız o zaman önce 2. adımı yapın daha sonra 1. adıma geçin.

    Virüs Silme Adım 1:

    Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü temizlemeGoogle Chrome eklentilerininin silinmesi

    Önce Chrome'daki uzantıları silmeniz gerekiyor.

    Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki User Data altındaki DEFAULT klasörünü silin.

    Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  virüsü Chrome üzerine  uzantı  yükler. Sonraki aşamada bilgisayarınızı istenmeyen yazılımlara karşı tarayarak varsa istenmeyen yazılımları kaldırın. Yukarıdaki klasör içindeki tüm uzantıları güvenle silebilirsiniz. Bunlar chrome üzerine yüklenen eklenti dosyalarıdır.

     Bu aşamalardan biri çeşitli sebeplerden gerçekleşmiyorsa sonraki aşamaya geçin.

    Virüs Silme  Adım 2:

    Adwcleaner kullanarak bilgisayarınızdan Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü silme

    Adwcleaner ile  3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsünü temizlemek için tarama gerçekleştirin.

    Adwcleaner, Facebook virüsleri, tarayıcı korsanları ve reklam virüsleri için kullanılan güçlü ve ücretsiz bir programdır. Bilgisayarınızda mutlaka olmalıdır. Bu ve benzeri Facebook virüslerinde mutlaka Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratmalısınız. Adwcleaner kayıt defterni tarayacak, tarayıcılarınızı virüslerden kurtaracak, disk üzerinde bulduğu virüs dosyalarını silecektir.

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
      İndirme işlemi sırasında "Bu web sayfası bir uzantı tarafından engellendi" hatası alırsanız hatanın sebebi uzantıları tam olarak silinmemiş olmasıdır. Internet Explorer ile Adwcleaner indirmeyi deneyin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner ile virüs temizleme
      AdwCleaner Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsünü silecek ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın

      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner virüs kurtulma
      Adwcleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

     Virüs Silme  Adım 3:

    Malware taraması ile Facebook virüsü virüsünü silme

    Bilgisayarınızdaki 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni virüsü silinmesi ve diğer virüslerin temizlenmesi içim malware taraması yapılmalıdır.

    Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

     Bu adım en önemli adımdır. Derinleme taramanın bitmesini sonuna kadar beklemelisiniz. Aksi takdirde diğer adımların hic bir anlamı kalmaz. Bu işlemler sırasında Facebook kullanmayın. Chrome tarayıcınızı açmayın.

    Eğer ben teknik konulardan hiç anlamam diyorsanız lütfen facebook üzerinden bizimle iletişime geçin: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Ayrıca lütfen Facebook virüsü nasıl temizlenir? linkini inceleyin. Tüm facebook virüslerine karşı neler yapmalısınız linkte anlatılmıştır.

    Son olarak hâlâ Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  virüsü ile sorun yaşıyorsanız ve kullandığınız tarayıcı Chrome değilse aşağıdaki linklerden yararlanarak tarayıcınızı sıfırlayın:

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Facebook 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  silme işlemi tamamlandı. Bundan sonra 3 gün boyunca bu videoyla uğraştım. Mutlaka izlerseniz çok mutlu edersiniz beni  facebook virüsü sizin adınıza arkadaşlarınıza mesaj atamayacaktır.

    murat murat (12492)