30-31 Ağustos 2016 internet yavaşlığı sebebi nedir?

30-31 Ağustos 2016 google, youtube, facebook ve daha birçok site açılmıyor veya aşırı yavaş şekilde açılıyor, sebebi nedir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    30-31 Ağustos 2016 saat 23:45'ten itibaren internet üzerinde aşırı yavaşlık meydana geldi. Sitelere girmek istendiğinde DNS hataları ile karşılaştık.Yavaşlık neticesinde Google, YouTube, Faceook, gibi birçok site ulaşılamadı. Bunun sebebi Turk Telekom gayrettepe üzerinde bulunan bir veri merkezinin çökmesi veya durma noktasına gelmesi sebeb olmuş olabilir.

    CMD komut istemi üzerinden google.com a tracert komutu yollandığında veri merkezinin durma noktasına geldiği görülüyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bendede 30-31 Ağustos günlerinde yavaşlama oldu, hemde müthiş yavaşlama. Ama senin dikkat çektiğin problemden değil, şu yok olasıca AKK yüzünden.. Aşmışım yine :( temmuz 7 yıl önce
    • Bendede aynı şekilde internet çok yavaş turansmsk10 7 yıl önce
    • @temmuz hocam AKK yavaşlığı zaten malum da bu sefer ki ciddi anlamda etkiliydi. ismailsarp 7 yıl önce
    • Bilemiyorum ben onu yaşamadım ama farketmedi yani. Ha öyle ha böyle, sonuç aynı. Rezillik yahu! temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz çok haklısınız BTK nın planına göre bu ay içinde AKK sisteminin düzenlenmesi gerekiyordu. Zaman doldu, bakalım sözlerinde duracaklar mı.. ismailsarp 7 yıl önce