30 Kasım 2017 yemeksepeti.com açılmıyor sorunu

yemeksepeti.com sitesine girmek istediğimde karşıma başka bir site geliyor sorun ne olabilir?

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    yemeksepeti.com sitesi şuanda DNS yönlendirmesi sorunu yaşıyor. yemeksepeti.com hack edilmiş olabilir fakat hack durumunda register.com sayfası yerine başka bir index sayfası gelmesi daha normal olurdu. Sorun hack değil.

    Farklı DNS'ler yemeksepeti ile ilgili farklı cevaplar gönderiyor. VPN üzerinden girildiğinde sepeksepeti.com normal olarak açılıyor.

    Yemepsepeti IP adresi 92.45.4.105 üzerinden (SSL hatası alınarak) siteye girilebiliyor. Ama Türk Telekom DNS sunucuları yemeksepeti.com için 204.11.56.41 gibi farklı bir ip adresi gönderiyor.

    yemeksepeti.com'a Google dnsleri üzerinden girmek mümkün veya Opera VPn üzerinden girilebilir.

    hakan hakan (15394)