300-350 TL aralığında yeni modem önerisi

TTNET modemi kullanıyordum ama artık yetersiz gelmeye başladı degistirmeye karar verdim . Bütçem 300 350 tl en fazla nasıl bir modem düşünmeliyim .Mesala yeni modem hız bakımından fark eder mi? Nelere dikkat etmeliyim ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Benim sana önereceğim 2 tane modem var.

    1. Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli 130118903 162,90 TL

    Fiyat konusunda çok iyi ve kalite konusunda da çok iyi.

    • 16 MB Rom,
    • Bellek: 128 MB DDR3,
    • Çift frekanslı 2.4GHz ve 5GHz,
    • Çalışma ortam sıcaklığı: 0-40 derece,
    • Çalışma nemi: Yüzde 10 - 90 BN,
    • Aktarım hızı: 1167 Mbps,
    • Maks. LAN veri hızı: 1000 Mbps

    Bana sorarsan bunu al.

    2. ASUS DSL-AC51 DualBand-Ebeveyn Kontrol Destekli-DLNA-VPN-ADSL-VDSL-FiBER-Modem Router 41081 349 TL

    Ama illa pahalı bir şey istiyorsan.

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

      Dostum Modem'e o kadar para verme, ADSL'mi kullanıyorsun VDSL'mi ? Eğer ADSL Kullanıyorsan 100 TL'ye de alacağın modem ile, 400 TL'ye alacağın modem yine aynı performansı verir.

      hydra hydra (3800)
      4 yıl önce cevaplandı

        Kardeşim modeme o kadar para vermeye gerek yok. 1 aydır internet çektim eve. Yalın adsl. 2012 de aldığım airties 5444 ü kullanıyorum. Canavar gibi çalışıyor. Telefondan bağlanıyorum evin dışında bile çekiyor. Kardeşimin evinde türk telekomun yeni modemini kullanıyorlar diyor evin birkaç odasında çekmiyor diyor :) İyiki bende almadım yoksa internet aylık ücretime her ay+14 tl modem ücreti verecektim. Ha çok zenginsen asus modelleri iyidir, alırsın. O ayrı konu.

        erhan23 erhan23 (10)
        4 yıl önce cevaplandı

          Hat kapasiten konusunda bilgi verseydin çok iyi olurdu. Hız konusunda modemin ciddi fark yarattığını görmedim. Ne demek şöyle ifade edeyim çok kaliteli modem ile en dandik modem aynı protokolleri kullanıyor.  Buna mecburlar. Ha birinde WiFi daha güçlü olabilir. Ama şöyle bir şey düşünme: modemi değiştirdim download kapasitem 2 katına çıktı. Böyle bir dünya olmayacak.  Hat kapasiten neyse belki %5 bir fark oluşur. Bunun dışında bir fark olmayacak.

          Seneler evvel TP-LINK TD-W9970 almıştım. Bir sorun çıkartmadan kullandım uzunca zaman. Sırf fiyatı daha uygun diye almıştım. Fiber desteği var diye almıştım ama lanet fiber kapıdan içeri giremedi hala. VDSL2 (100Mbps e kadar) desteği var.  ADSL2+/ADSL2/ADSL desteklediği teknolojiler.

          Yine Asus DSL-N16P var. Bu da fena değil. Sorunsuz bir adsl modem. Bu da fiber destekli. Özellikle Fiber destekli yazdım ilerde (şuankini bilmiyorum tabi) fiber gelirse aynı modem ile devam edersin.

          hakan hakan (15394)