32 bit 64 bit yapma

Bilgisayarımda Windows 10 32 bit yüklü. Ben 64 bit kurmak için CD buldum. Bunu nasıl yüklerim? Bilgisayarımı nasıl 64bit yaparım?

kemalakgunn kemalakgunn (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Candanın söylediği gibi fakat sadece işlemciyle bitmiyor.Ekran kartınızında 64 bit için yeterli olması lazım raminizin yeterli olması lazımdır.Yeterli olmadığı zaman 64 Bit yükleseniz dahi çok kascaktır bir faydasını göremessiniz.

    Windows 10 64 Bit İçin Minimum Sistem Gereksinimleri :

    İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci veya SoC

    RAM: 2 GB

    Sabit disk alanı: 20 GB

    Ekran kartı: DirectX 9 veya sonrası (WWDM 1.0 sürücüsüyle)

    Ekran çözünürlüğü: 1024 x 600

    Fakat eski ekran kartınız varsa kasmalar saniyelik donmalar çok fazla olacaktır.Sistem özelliklerinizi ayrıntılı bir şekilde yazarmısınız?

    32 Bitten 64 Bite yükseltmek için ek birşey yapmaya gerek yoktur normal format atcaksınız tabiki 64 bit CD ile.

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

    • windows 7 64 bit yapıcam sistem gereksinimlerim uyuyo fakat dediğim gibi ekran gelmiyor kurarken kemalakgunn 8 yıl önce
    • Nasıl gelmiyor hatamı veriyor? ardahd 8 yıl önce
    • hata vermiyor hani kurma işlemini başlatmak için 4 adet alt alta yüzde ekranı gelmiyor. kemalakgunn 8 yıl önce
    • Format cdnizde sorun olmadığından eminmisiniz çiziği falan varmı başka bir bilgisayarda deneme şansınız varsa deneyin. ardahd 8 yıl önce
    • Veya USB İle Format Atmayı Deneyin. ardahd 8 yıl önce
    • 64 bit özeliği varsa zaten o özelikler zamanıda düşünülmüştür candan 8 yıl önce
    • yardımın için teşekkürler deniyicem kemalakgunn 8 yıl önce
    • candan nasıl yani? kemalakgunn 8 yıl önce
    • Hayır candan benim işlemcimde 64 bit destekliyor ama ekran kartım yüzünden kuramıyorum sadece işlemci destekliyor diye her sistem 64 bit kaldırcak anlamına gelmez. ardahd 8 yıl önce
    • peki ekrankartımın desteklediğine nerden bakarım kemalakgunn 8 yıl önce
    • Ekran kartınızın destekleyip desteklemediği yazmaz fakat markasından anlayabiliriz. Dxdiag'a girip söylermisiniz ekran kartınızın markasını ? ardahd 8 yıl önce
    • nvidia geforce 9400gt kemalakgunn 8 yıl önce
    • Diğer sistem özelliklerinede baktım 64 bit yüklediğiniz zaman yetersiz kalcağını düşünüyorum saniyelik donmalar , kasmalar çok olcaktır 32 bitde kalmanızı öneririm. ardahd 8 yıl önce
    • biliyorum da işte dediğim gibi oyun için lazım ve rami 4 gb yapıcam en kısa zamanda kemalakgunn 8 yıl önce
    • ve win 7 kullanıcam kemalakgunn 8 yıl önce
    • Oyun için yapcaksanız oynıycağınız oyunlarada bağlıdır ama İ3 işlemci almanızı öneririm çünkü ram alsanız dahi işlemci yüzünden düşük fps alabilirsiniz. ardahd 8 yıl önce
    • oyunun pek sistem gereksinimi yok normal kendisi 32 bit oluyor fakat online için 64 bit destek istiyo o yüzden windows 7 64 bit kullanmak istiyorum uyarı vermese hemen yapıcam kemalakgunn 8 yıl önce
    • neden yüklenmiyor olabilir? kemalakgunn 8 yıl önce
    • Sizin CD'niz veya biosla alakalı olabilir diye düşünüyorum. Bios pilini çıkarıp açma düğmesine birkaç kez basın..(bilgisayarın gücünü ayırın-fişi çekin) ardahd 8 yıl önce
    • Veya farklı bir DVDye format dosyalarını yazdırmayı deneyin.Yazdırırken Nero programını kullanın ve yazdırma hızını en düşüğe alın.Format cdnizi kolonya ile silin ve tekrar deneyin. ardahd 8 yıl önce

    önce bilgisayarınızda 64 bit özelliği olması gerekir varsa windows 10 kurabilirsiniz

    öğrenmek için başlat / bilgisayarım sağ tıklatıp özelikler burda 64 tabanlı 32 bit veya 32 bit tabanlı 64 işletim sistemi diye yazar

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • zaten 64 bit destekli de işte cd takıp başlattım fakat ekran gelmedi windows 7 kurma ekranı kemalakgunn 8 yıl önce
    • cd takın bilgisayar açıkken cd içini açın setup exe dosyasına çif tıklayın kurulum başlaması gerekir seçeneklerden herşeyi sıfırdan kur seçeneği ni seçin ve ileri tıklatın olmasa komut isteminden disk biçimlendirmeniz gerekebilir candan 8 yıl önce
    • onu da denedim uyarı veriyor kemalakgunn 8 yıl önce
    • acaba windows 10 diye uyarı veriyor olabilirmi yani önce xp kursam sonradan windows 7 kurmayı denesem? kemalakgunn 8 yıl önce
    • sistem özeliklerinizi yazabilirseniz yardım etmek dahada kolay olur candan 8 yıl önce
    • yazarım erkan kartı filan hepsini mi? kemalakgunn 8 yıl önce
    • işlemci ve ram yeterli candan 8 yıl önce
    • intel core 2 duo cpu e7400 2.80 işlemci hızı 2gb ram kemalakgunn 8 yıl önce
    • bu sistem özelikleri çok yetersiz windows 10 64 bit için sana tavsiyem vindows 7 32 bit ultimate kur candan 8 yıl önce
    • windows 10 kurulduğunu var sayalım çalışmazki doğru dürüst candan 8 yıl önce
    • zaten ben bi oyun için lazım o yüzden indiricem ve windows 10 kullanmıyıcam windows 7 kullanıcam 64 bit ve en kısa zamanda rami 4 gb yapıcam o yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum kemalakgunn 8 yıl önce
    • bende i5 işlemci ve 6 ram desteği var yinede windows 10 zorlanıyor hesapla yani candan 8 yıl önce
    • İ3 işlemci almanızıda öneririm 64 bit yapcaksanız çünkü işlemciniz pek yeterli olmayacaktır.Tabi i3 alırken yeni nesil olmasına dikkat etmelisiniz. ardahd 8 yıl önce
    • tamam da dedim ya işte win 10 geçmiyicem gene win 7 kalıcam kemalakgunn 8 yıl önce
    • Evet ama 64 bit yapcağınızı söylüyorsunuz ondan dedim oyun için bu işlemciyle çok ileri düzey bir oyun oynamaya çalıştığınız zaman fps düşmesi doğal birşey olur bu işlemciyle o yüzden İ3 almanızı önerdim. ardahd 8 yıl önce