32 bit Bilgisayarı 64 bit yapma

Sistem ozelliklerim

Islemci intel pentium e2180 2.00ghz

Ram   3 gb  ddr2

Ekran kartı   1.5gb

32 bit

Ben bilgisayarda bazı  programları kullanmak istedigimde 64 bit istiyor bu sisteme gore 32 bit i 64 bit yapmak istiyorum

1)nasil yapilir

2)zararı olurmu

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İşlemcin x64 destekliyor ama RAM değerin maalesef az sayılıyor (En az 4Gb tavsiye edilir). Yani PC'ye 64 bit işletim sistemi yükleyebilirsin ama x86 (32 bit) işletim sistemine göre fazla bir fark göremezsin. İşletim sistemlerinde x64 daha çok yüksek (4 Gb ve üstü) RAM değerleri ile kendisini belli eder, fayda ve farklılık sağlar. 32 Bit makinalarda ise en fazla 3 Gb RAM değeri okunur ve kullanılabilir. Bunun üstü değerleri ise okuyamaz ve kullanamaz. Senin makinede zaten 3 Gb fiziksel RAM olduğuna ve fazlası olmadığına göre işletim sistemini x64 olarak değiştirmenin çok farkı vede faydası olmaz. Ama bazı 64 Bit programları çalıştırabilmek hususunda fayda sağlayacak, işe yarayacaktır.

    Bilgisayara format atma detaylı (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      kardeşim internetten indirerek

      veya hazır dvd alarak yapabilirsin

      nasıl yapılacagı konusunda yardımcı olayım ınternettten saglamindir den indirebilirsin onu ındır ve dvdye yaz sonra bıostan 1incil olarak dvd yı seç ve dvd yi tak bilgisayara bilgisayarı aç otomatik olarak dvd den baslayacak bilgisayar ve zaten yonergeleri dvd acıklıyo

      semm65 semm65 (85)
      7 yıl önce cevaplandı

      • eyw sağol fakat sistemim bunun için uygunmu efeoztas06 7 yıl önce
      • uygun kardesim semm65 7 yıl önce