32 bit işletim sistemi x86 tabanlı işlemci bilgisayarımı 64 bit yapabilir miyim?

Tarayıcıma Windows 10 sistem sistem gereksinimleri yazdım. Microsoft'un kendi sitesine girip inceledim ve hepsi uyuyor fakat x86 tabanlı işlemcim var, yapabilir miyim acaba?

toprakbra11 toprakbra11 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İşlemcin nedir?

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      Genuine intel r cpu 2060

      Ben 64bit destegine vaktım hayır yazıyordu

      toprakbra11 toprakbra11 (1)
      2 yıl önce cevaplandı

        Genuine intel r cpu 2060 işlemci 32 bittir.  Donanım olarak 32 bit mimariye sahip olduğun için 64 bit işletim sistemi yükleyemezsin.

        alattin alattin (16984)