32 Bit işletim sisteminden 64 Bit e geçiş

32 Bit işletim sisteminden 64 Bit e geçiş format atmadan mümkün mü çünkü ram i kısıtlıyor ve bu benim için sıkıntı oluyor

kullanici393032 kullanici393032 (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer anakartın işlemcin destekliyorsa -format atarak- olur. RAM kapasitesininde en az 4 Gb olması tavsiye edilir.

    PC'ye format atarak 64 bit (x64) işletim sistemi yüklemelisin.

    Not: İşlemci x64 tabanlı ise anakart zaten destekliyor demek olur. Bu halde ayrıca anakarta bakılmaz, x64 destekleyip desteklemediği araştırılmaz.

    temmuz temmuz (12505)