32 Bit işletim sistemini 64 Bit'e yükseltebilir miyim?

merhaba win 8 kullanıyorum bilgisayarım çöktü başlangıç onarma komut işlemcisinden Disk c yi formatladım bilinçsizce 32 bit kurdum ve 64 bit e geçmem gerekiyor fakat 8.1 64 bit setup'a tıklayınca Bu uygulama bilgisayarınızda açılamıyor diyoru setup 64 bit olduğu için bunun bir çözümü varmıdır teşekkürler

doganay doganay (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer işlemcin x64 destekliyorsa yenibaştan formatlayarak yükleyebilirsin. Yani sıfır kurulum..

    Bunun için setup'a tıklamayacaksın. Kurulum ISO'sundan kurulum dvd'si veya flash belleği (bootable) oluşturacaksın. Kurulumu BIOS'tan öncelikli bootable tercihinde bulunarak bunlarla yaparsın.

    Veya NT6 HDD Yükleyicisi kullanarak sabit disk üzerinden kurulum gerçekleştirirsin.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    32 Bit işletim sistemi üzerinde olduğunuzdan söylediğiniz hata ile karşılaşıyorsunuz.64 Bit işletim sistemi kurmak format için bilgisayarınızı yeniden başlatmalı ve Windows 8 Kurulumu için gerekli olan USB veya DVD ile kurulum ekranını başlatmalısınız.Ardından 32 Bit kurulu olan disk bölümüne biçimlendir işlemi yaparak 64 Bit işletim sistemi kurmalısınız.

    Söylediğiniz gibi yükseltme yoluyla 32 bit işletim sistemini 64 Bit işletim sistemine yükseltme yapamazsınız.Yani 32 Bit sistemi üzerinden setup dosyası yardımıyla 64 bit yükleyemezsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • hocam bende onu diyorum win 8.1 64 bit yüklicem fakat bilgisayarım 32 bit olduğu için çalıştırmıyor setup'u doganay 8 yıl önce
    • Bilgisayarınızı yeniden başlatarak Windows 8 USB si veya DVD si takmalı ve o şekilde biçimlendirip tekrar yüklemeniz gerekiyor.32 Bit işletim sistemi üzeirinden setup dosyası yolu ile kuramazsınız. ismailsarp 8 yıl önce
    • imaj dosyasının içindekileri flash'a atmam yeterlimi ? doganay 8 yıl önce
    • Elinizde bir imaj dosyası varsa içindekileri doğrudan usb belleğe atmamanız gerekiyor bu şekilde başlangıç ekranından önyükleme yapamazsınız.USB den windows kurulumu yapabilmek için birkaç program mevcut.Örneğin Rufus adlı programı kullanabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce