32 bit işletim sistemini 64 bit işlemcili bilgisayara kurabilir miyim?

Windows 7 32 bit işletim sistemini 64 bit işlemcili bir bilgisayara kurabilir miyim?

32 bit bir işletim sistemi 64 bit işlemcili bir sisteme kurulabilir mi?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 32 bit işletim sistemini 64 bit işlemcili bir bilgisayara kurabilir miyim?

    64 bit mimarisi aslında 32 bit mimarisinin  bir uzantısıdır. Yani 64 bit sistemler üzerinde 32 bit  yazılımlar çalışır.

    64 bit işlemcili bir bilgisayara 32 bit bir Windows işletim sistemi kurulabilir.

    Fakat bilgisayarda 4GB üzeri RAM varda o bilgisayar için kesinlikle 64 bit Windows (veya 64 bit başka bir işletim sistemi) kurulmalıdır.

    64 bit sistemde sadece işlemci 64 bit değildir. Tüm sistem 64 bittir. Bu da unutulamalı.

    murat murat (12492)