32 Bit olan işletim sistemi , nasıl 64 bit yapılır ?

Arkadaşlar hepimizinde bildiği gibi zaman ilerledikçe oyunların kalitesi vb. şeyler durmadan yükseliyor şuan da neredeyse 32 bit'lik oyun kalmadı oyunların çoğu 64 bit destekliyor. Ben de bilgisayarımı 64 bit yapmadan önce sizlere danışmak istedim. Sistemi mi 64 bit yapabilirmiyim ? Yaparsam kasar mı ?

Sistem Özelliklerim

İşletim sistemi : Windows 10 Pro

Ram : 2 GB

Sistem Türü : 32 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci (???)

Ekran Kartı : 1 GB NVIDIA GeForce 210

Ekran Çözünürlük : 1600x900

DirectX Sürümü : 11.1

İşlemci : AMD PROCESSOR MODEL UNKOWN (??) 2.4 GHz

Teşekkür Ederim.

selcukulusal selcukulusal (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows10 64Bit kurabilirsin. Sistemin güncel değil ve günümüz için çok yetersiz. Arayüzde kasma, donma ara ara yaşatacaktır. Günlük internet gezintileri ve ofis kullanımı için yeterli. 64Bit OS'e geçiş yapsan bile Geforce 210 ile oyunlarla baş edemezsin. En kısa zamanda yeni bir sistem toplaman dileğiyle.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Sistem özelliklerini böyle yorumlayabilirim

      ---

      İşletim sistemi : Windows 10 Pro : Gayet iyi isletim sistemin var.

      Ram : 2 GB : Ram'i yükseltmen gerekiyor, en az 4 GB en fazla 8 GB ya da 16 GB olması gerekiyor. Ama 4 GB ile idare eder 64 bit yapmak için.

      Sistem Türü : 32 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci (???) : Bu ne demek oluyor? Bu yani senin bilgisayarın 64 bit'i destekliyor demek oluyor.

      Ekran Kartı : 1 GB NVIDIA GeForce 210 : Ekran kartını yükseltmen gerekiyor.

      Ekran Çözünürlük : 1600x900 : Ekran gözünürlük gayet iyi.

      DirectX Sürümü : 11.1 : Bazır oyunlarda 11.1 sürümünü destekliyor ama genelde tüm oyunlarda 12 sürümünü destekliyor.

      İşlemci : AMD PROCESSOR MODEL UNKOWN (??) 2.4 GHz : Gta 5'i oynamak istiyorsan 2.4 GHz değil de 3.0 GHz yapman gerekiyor.

      ---

      Sistemini böyle yorumladım.

      ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bazıları yanlış hatta boş bile denilebilir infinity 5 yıl önce
      • 2.4 Ghz Değil'de 3.0 Ghz yapman gerekiyor ne demek ? infinity 5 yıl önce
      • Yükseltmen gerekiyor demek. ilkaybaki16 5 yıl önce