32 Bit Sisteme 64 Bit işletim sistemi kurulabilir mi?

2 GB ram yüklü. 64 bit win7 yüklersem performans artışı sağlar mıyım?

emirsafa emirsafa (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    64 bit işletim sistemi Kurabilirsiniz fakat prformans alamasınız çünkü 2 ram çok düşük ram yükseltebilirsiniz oşekilde

    kurarsaız daha sorunsuz çalışır

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

      64 bit işletim sistemi bilgisayar RAM'i 4GB'dan fazlaysa anlamlı olur.

      Yani sizib 6GB Raminiz varsa 32 bit bunu 4GB olarak görür. 62 bit yüklerseniz sorun çözülür.

      32 bit ve 64 bit arasında bu anlamda hız farkı yoktur. Yani sizin sisteminize 32 bit daha uygundur.

      murat murat (12492)
      6 yıl önce cevaplandı

        Sorunuzda biraz eksikler var.Bu sorudan bilgisayarınız 64 bit destekli değil ama yinede kurabilir miyim anlamıda çıkarılabilir.

        32 veya 64 Bit desteği işlemciye bağlı olarak değişir.İşlemciniz destek verirse kurabilirsiniz.Artık 64 Bit destekli olmayan işlemci kalmamasından ötürü muhtemelen destekliyordur. Ama 2 GB ram ile @murat hocamızın dediği gibi anlamsız bir durum olacak.Aksine bilgisayarınızın performansınız düşerecek hareket yapmış olabilirsiniz.Bu açıdan kurmamanız daha iyi olacaktır.

        ismailsarp ismailsarp (6010)