32 bitten 64 bite nasıl geçebilrim

bilgisayarım 32bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci yani 64 bite uygun ama nasıl geçiceğimi bilmiyorum

hacalibey hacalibey (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    32 bitten 64'e yükseltme diye birşey yok öncelikle bunu belirteyim.

    64 bite geçiş yapmak istiyorsanız bilgisayarı formatlamalısın ve 64 bit Windows yüklemelisin

    abdulbaki abdulbaki (75)
    7 yıl önce cevaplandı

      bilgisayarınız 64 bit tabanlı 64 bit ise  64 bit işletim sistemi kurabilirsiniz

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

        İşlemciniz 64tabanlı ise 64bit atabilirsin fakat ekran kartınında eski olmaması lazım yoksa attığın zaman daha çok kascaktır takılmalar olcaktır.64Bit yapmak için ise 64bit format cdsi ile format attığında 64bit işletim sistemi olucaktır.

        ardahd ardahd (631)