32 GB'lık SD kartımı biçimlendiremiyorum

32 GB'lık sd card'ım var buna ne olduysa açılmıyor artık pc'ye takınca direk biçimlendir geliyor bende biçimlendirip de içindeki 30 GB'ye yakın veriyi silmemek için bazı programlar denedim ama olmadı biçimlendirdikden sonrada geliyor gibisinden bir çok yazı okudum ve biçimlendirmek istedim ama şimdi biçimlendirilmiyor da ne biçimlendir diyince biçimleniyor ne programlarla veriler geri geliyor 10 taneye yakın karışık olarak dosya getirme ve biçimlendirmek için bir çok program kullandım ama yok yapamıyorum elimde olan başka bi 8 GB'lık başka sd card ile denediğimde dosya da geliyor biçimleniyorda içindekiler mühim olmasa uğraşmıcam ama bana içindekiler ne olursa olsun lazım ve son olarak programlarda ilk taktığımda 29.6 GB olarak gözüküyor ama biraz süre geçince mesela 1-2 dakka sonra 5.71 GB'ye düşüyor anlamıyorum değişik birşey olmaya başladı ne yapmam gerekiyor hangi programla çözebilirim bir akıl verirmisiniz..

onursntp onursntp (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Formatter_SiliconPower (tıkla)

    Bunu dene.

    Edit:

    Formatter SliconPower çok güçlü bir disk formatlama aracıdır. Bundada başarılı olunmadıysa işin zor demektir.

    Birde disk yönetiminden diski silmeyi (ayrılmamış / ham hale getirmeyi) ve sonra "yeni basit birim" oluşturarak biçimlendirmeyi deneyebilirsin. Elbette bunu daha önce denemediysen..

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Forum kullanmasını pek bilmiyorum ondan başka yorum olarak atmışım neyse.. Orayıda denedım ama hiç bir sonuç vermedi https://i.hizliresim.com/763nNa.png onursntp 5 yıl önce
    • ve 32 gb'lık sd cardı 5.71 gb olarak gösteriyor sorunu bulamıyorum onursntp 5 yıl önce

    Olmuyor... 32 GB takılı ama böyle gözüküyor biçimlendir geliyor biçimlendir diyorum biçimlenmiyorda... https://i.hizliresim.com/RnzAmj.png

    onursntp onursntp (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımın alt kısmına yeniden bakarsın. temmuz 5 yıl önce

    Diskpart komutunu kullanarak diski clean ile silmeyi ve tekrar bölüm oluşturarmayı deneyin isterseniz.

    Buradaki konuda gayet güzel bir şekilde @brsozl arkadaşımız konuyu açıklamış.Konudaki komutları kendinize göre uyarladığınızda biçimlendirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

    "DISKPART" komutu ile Harddisk veya USB Bellek nasıl formatlanır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Olmuyor sanırsam fiziksel bir hasar var yazılımsal olsa çözmüştüm çoktan nerden baksanız bi dünya program komutlar denedım olmadı göndericem veri kurtarmaya yapıcak birşey yok konuyuda kapatıyorum teşekkürler herkese onursntp 5 yıl önce
    • Son olarak farklı bilgisayarda da benzer işlemleri deneyip aynı sorunlar yaşarsanız, muhtemelen dediğiniz gibi fiziksel sorun olabilir aygıtta. @onursntp ismailsarp 5 yıl önce