32GB üzeri USB bellek FAT32 olarak nasıl formatlanır?

32GB USB bellekleri Windows standart format aracı ile FAT32 olarak formatlamak mümkün olmuyor.

32GB üzeri USB bellek FAT32 olarak nasıl formatlanır? aşağıda çözümünü bulabilirsiniz.

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    32GB üzeri USB bellek FAT32 olarak nasıl formatlanır?

    Sebebi tam belli olmamakla birlikte 32 GB usb bellekleri Fat32 olarak formatlamak, daha doğrusu Windows'un standart format aracı ile formatlamak mümkün olmuyor.

    FAT32 dosya sistemi taşınabilir usb diskler için oldukça ideal bir dosya sistemidir. Her ne kadar exFat çok daha gelişmiş bir sistem olsa bile bazen FAT32 dosya sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Fat32 olarak formatlanan bir diskte 4GB üzeri tek parça dosya olamayacağını aklınızdan çıkartmayın. Eğer 4GB üzeri tek parça dosyanız varsa dosya sistemi olarak exFat seçebilirsiniz.

    Eğer elinizde 32GB ve üzeri bir bellek varsa ve FAT32 dosya sistemine ihtiyaç varsa o zaman en basit yöntem ücretsi ve taşınabilir Fat32 Format yazılımını kullanabilirsiniz.

    FAT32 format programı kurulum gerektirmez ve sadece 76KB boyutundadır.

    FAT32 Format yazılımını buradan indirebilirsiniz: FAT32 Format indir

    FAT32 format kullanımı oldukça basittir.

    FAT32 Format

    Sadece formatlamak istediğiniz sürücüyü seçin ve Start butonuna basın.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz belki işine yarar murat 5 yıl önce
    • Şu anda gerekli değil ama daha sonraları mutlaka lazım olacak ve işime yerayacak. Sağol @murat temmuz 5 yıl önce