35-40 bin TL bütçe için Laptop tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar,
Ben daha çok tasarım yapacağım (Adobe Illustrator, Photoshop, After Effects, Premiere Pro kullanacağım), programlama yapacağım, oyun motoru kullanabileceğim ama rahatlıkla (144 FPS'de) oyun da oynayabileceğim, yeni nesil güçlü bir işlemciye sahip bir laptop almak istiyorum. Bütçem yaklaşık olarak 35-40 bin TL. Uzun süre kullanmak istiyorum ve ısınma sorun vb. problemler olmaması en önemli kriter. Windows 10 mu 11 mi olsun o konuda da karar vermiş değilim. İki işletim sistemini de tecrübe etmiş arkadaşlar kullanım amacını da göz önümde bulundurarak o konuda da yorum yaparlarsa sevinirim.

xbedirhanx xbedirhanx (836)
1 yıl önce sordu

  • Türkiye'den mi alacaksın ona göre bakayım? alattin 1 yıl önce
  • Norveç'de alacağıma ama bütçeyi oranlayarak yazdım. Yani Norveç için 15-17bin norveç kronluk, Türkiye için 35-40bin tl lik bir bilgisayar arıyorum xbedirhanx 1 yıl önce

Toplam 1 Cevap

MSI PULSE GL66 12UEK-253TR (37 bin civarında)

Güzel bir bilgiayar.  15.6 FHD 240 Hz, Core I7-12700H, 32 GB RAM, RTX3060 6 GB, 1 TB SSD, Windows 11

Windows 11 kullanabilirsin. Bir arkadaşıma aldık. 2 haftadır sorunsuz kullanıyor.

hakan hakan (15424)
1 yıl önce cevaplandı

  • Bilgisayar gerçekten hoşuma gitti ama 32gb modelini bulamadım, 16gb var benim gördüğüm kadarıyla. Sizde link varsa atabilirseniz iyi olur benim için. @hakan xbedirhanx 1 yıl önce