3500 TL PC Tavsiyesi ( Ekran Kartlı + Güncel 2020 )

3500 TL'ye sistem arıyorum, oyun oynanacak, bütçeyi az esnetebilirim nasıl bir şey önerirsiniz?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle bundan önce APU sistem toplamıştım bu bütçe de, ona da göz atmak isterseniz;

    Parçalar;

    Toplamda 3679 TL. İndirimleri yakalarsanız rahatlıkla 3500 TL'ye bulursunuz.

    Parçaların detayına gelecek olursak, RAM'ler piyasada ki en ucuz 3600 MHz RAM'lerden 8 GB  olması endişe etmesin, bu bütçe de bir şeylerden ferâgat etmemiz gerekiyor, ileri de kolaylıkla RAM alıp takabilirsiniz, anakart 3600 MHz ( O.C ) destekliyor yani RAM ile uyumlu. Ekran kartı olarak bütçeye uygun PowerColor RX570 ekledim, fiyatına göre oldukça performanslı bir ekran kartı. İşlemci R3 3100 4C/8T bir işlemci yani 4 Çekirdek 8 izlekli. Fiyatının hakkını veren bir işlemci. SSD tarafında WD Green'in 240 GB SSD'si bulunmakta. KASA ise önünde iki fan, arkasında da egzoz fanı bulunan yarı mesh şık bir kasa, içinde ki PSU ise Aerocool VX500 modeli bulunmakta, ürünü almadan önce VX500 olduğundan emin olun, aldıktan sonra da kontrol edin, Kötü bir PSU koymasınlar.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      bu dolar kuru ile güncel oyunları oynamak da çok zor oluyor :(

      maximus maximus (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Maalesef, 9 ay önce kadar bu bütçede çok iyi sistemler toplanıyor du, hatta yaklaşık 4000 TL'ye 1660 Super + R5 2600X'li sistem toplamıştım. Eğer alacaksan yeni konu açıp, güncel fiyatlar ve güncel parçalar ile öneri yapabilirim. hydra 3 yıl önce