3500 TL PC Tavsiyesi ( Güncel 2020 )

3500 TL bütçem var, nasıl bir bilgisayar almalıyım?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu bütçeye ekran kartlı bilgisayar çok zor, sağlam bir APU işlemci ile ve frekansı yüksek bir Çift modul RAM ile ekran kartlı performansı yakalarsınız.

    Parçalar;

    Toplam 3551 TL.

    Bu bütçede maalesef bu şekilde oluyor, parçalar gayet kaliteli, çoğu oyunda üzmez, PSU'su 500 Watt kaliteli bir markanın kaliteli bir modeli ileriye dönük bir PSU, en azından RTX 2060 takılabilir :) RAM olaraka bütçe sınırını aşmamak için 3000 MHz çift modül bir RAM ekledim, çift modül RAM Ryzen işlemcilerde oldukça önemli, hele işlemci APU ise önemi daha çok artıyor. Anakart tarafında Mosfet Soğutucularına sahip OC yapılabilen fiyatına göre kaliteli bir anakart.

    Parçalar;

    Özellikleri;

    • 1 Tane M2 Slotu,
    • 2 Adet RAM Slotu,
    • 4 Adet SATA Bağlantı konnektörü, ( Tabii ki de 6 GB/s )
    • RGB Fusion desteği,
    • FastBoot desteği,
    • EasyTune desteği,

    Daha Fazla bilgi için B450M S2H Resmi sayfasını ziyaret edin.

    Ryzen 5 3400G

    Oyun performansı bir APU'ya göre gayet iyi, fiyatının bu kadar artması üzücü, normalde bu kadar etmez. İnternetten çeşitli test videoları var, video linki vermek istemiyorum, araştırırsanız daha detaylı test videoları olduğunu görürsünüz.
    Özellikleri;

    • 4 Çekirdek,
    • 8 Sanal İzlek ( Threads / İş parçacığı ),
    • 3.7 Base Saat hızı,
    • 2 MB L2 Önbelleği, 4 MB L3 Önbelleği, toplamda 6 MB Önbellek,
    • 12 Nanometre,
    • Wraith Spire Stok soğutucu,
    • 65 Watt TDP değeri.

    Daha Fazla bilgi için Ryzen 5 3400G Resmi sayfasını ziyaret edin.

    Ranker Virgo RGB Kasa ;

    Önünde 3 tane 120mm hava alacak şekilde yerleştirilmiş RGB fan bulunmakta ve arkasında içeride ki sıcak havayı dışarı atması için bir adet RGB Egzoz fanı bulunmakta, fan sayısı yeterli. Önününde mesh olması büyük bir artı. Ekran kartı  olarak maksimum 310mm'ye kadar ekran kartı takabilirsiniz, işlemci soğutucusunu da maksimum 160mm olacak şekilde takabilirsiniz. 2 Adet 2,5" SSD yuvası bulunmakta, 2 adet 3,5" HDD yuvası bulunmakta, yeterli sayıda.

    Gigabyte 240 GB SATA SSD;

    Herhangi bir sorunu bulunmayan oldukça kaliteli bütçeye uygun GigaByte'ın 240 GB Sata SSD'si. 500 MB/s yazma ve 400 MB/s okuma hızına sahip. 100 TB yazma garantisi var, 240 GB ucuz bir Sata SSD'ye göre oldukça yeterli bir SSD, çok fazla yazma işlemi yapmıyorsanız 3 - 4 yıl rahatlıkla gider.

    Daha Fazla bilgi için SSD'nin kendi resmi sayfasını ziyaret edin.

    XPG D30 8 GB 3000 MHz RAM ;

    8 GB RAM ve 3000 MHz hıza sahip bu RAM'i 279 TL'ye alabilirsiniz, tavsiyede ise 2 adet olacak şekilde eklendi, gayet performanslı bir RAM. Bütçe arttırılıp 3600 MHz çift slot RAM alınabilir di ama bütçeye sadık kaldım.

    hydra hydra (3800)