4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü nasıl silinir?

0

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum Facebook virüsü nasıl temizlenir? 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü nasıl  silinir?

Yeni Facebook virüsü arkadaşlarınıza sizin adınıza 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum şeklinde mesaj atıyor ve mesaj ile sizi arkadaşınızın duvarına yönlendiriyor.

Yeni facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum ? virüsü şu şekilde yayılıyor: Size arkadaşınızdan  '4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum ?' diye bir mesaj geliyor ve bu virüs sizi duvara yönlendiriyor ve duvarında bir video bağlantısı var video şöyle bir yazı çıkıyor;

'4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum ' adlı bir paylaşım görürseniz asla tıklamayın. Çünkü tıkladığınız zaman  virüs bilgisayarınıza bulaşıyor ve facebook duvarınızı işgal ediyor.

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü nasıl temizlenir?  4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü nasıl silinir? resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (11008)
7 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum  virüsü nasıl silinir?

  Son dönemdeki popüler facebook virüslerinden olan Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum  virüsünün en belirğin özelliği arkadaşlarınıza sizin adınıza içinde "4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum " yazan bir mesaj göndermesi. 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum mesajını gören arkadaşlarınız mesajın sizden geldiğini düşünerek mesajı açtıklarında ve linki tıkladıklarında 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünü kendi bilgisayarlarına bulaştırmış oluyor hem de başka virüslerin bulaşmasına sebep oluyor.

  Virüs arama sonuçlarında bulunamamak ve doğal bir görünüm kazanmak için "Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum" yerine "Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum" şeklinde yazılmıştır.

  Yeni facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum ? virüsü şu şekilde yayılıyor: Size arkadaşınızdan  '4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum ?' diye bir mesaj geliyor ve bu virüs sizi duvara yönlendiriyor ve duvarında bir video bağlantısı var video şöyle bir yazı çıkıyor;

  '4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum ' adlı bir paylaşım görürseniz asla tıklamayın. Çünkü tıkladığınız zaman  virüs bilgisayarınıza bulaşıyor ve facebook duvarınızı işgal ediyor.

  4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü özellikle Chrome tarayıcıları etkiliyor. Chrome tarayıcı üzerine eklenti yükleyen virüs daha sonra eklentilerin silinmesine engel oluyor. Chrome üzerine eklenti yükleyen 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü bir kaç javascript dosyasından oluşuyor.

  Virüsün teknik detayları:

  Virüs teknik olarak Trojan.FakeAdobe virüsü olarak adlandırılıyor. Malwarebytes anti-malware virüs bu virüsü silebiliyor. Link tıklanıldığında Chromium.x86.exe adında virüslü bir dosya indiriliyor. Link https://goo.gl/Yp mV Z b  şeklinde goo.gl üzerinden kısaltılmış bir link.

  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum  virüsünü temizlemek için Google Chrome da eklentileri temizlemelisiniz.

  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve daha sonra sizin adınıza binlerce sayfayı otomatik olarak beğeniyor ve takip etmeye başlıyor. Siz farkında olmadan tüm arkadaşlarınız sizden mesaj alıyor. Yine siz farkında olmadan pek çok sayfayı beğeniyorsunuz.

  Facebook duvarınıza sizin adınızda paylaşımda bulunan virüs ayrıca arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve etiketleme yapıyor.

  Facebook'ta goo.gl linki barındıran bir mesaj ile yayılan virüs, link tıklanıldığında çalıştırılabilir bir .exe dosyası indiriyor.

  Pek çok kullanıcının goo.gl virüsü olarak adlandırdığı bu yeni virüs klasik facebook virüslerinin yaptığı gibi tüm arkadaşlarınıza sizin adınıza mesaj atıyor ve linki tıklamalarını istiyor.  Link Google'ın bir servisi olan URL kısaltma servisi, goo.gl linki olarak görünüyor. Kullanıcılar bu sebepten goo.gl virüsü olarak bu virüsü tanımlıyor.

  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünden kurtulmak için şu adımları takip edin:

  VİRÜSTEN NASIL KURTULURUM?

  Öncelikle bilmeniz gereken virüs Facebook hesabınıza değil Google Chrome tarayıcınıza bulaşıyor.

   Bu sebepten işlemler aşamasında Google Chrome'u açmayın.

  Önemli: Bu adımları izlerken Google Chrome yerine Internet Explorer, Yandex veya Firefox kullanın

  Virüs Silme Adım 1:

  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü temizlemeGoogle Chrome eklentilerininin silinmesi

  Önce Chrome'daki uzantıları silmeniz gerekiyor. Sadece uzantıları silebileceğiniz gibi doğrudan uzantıların ve  ayarların tutulduğu  DEFAULT klasörünü de silebilirsiniz. Neden bahsettiğimiz konusunda bilginiz yoksa siz DEFAULT klasörünü silin.

  Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

  1. Google Chrome'u kapatın.
  2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Windows 7 / Windows XP / Windows Vista için Bilgisayarım, Windows 8 için Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir. Eğer işletim sistemi C sürücüsünde değil D veya farklı klasörde ise siz o yolu izleyin.

   Windows XP için
   C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

   Windows 7 ve Windows 8 için
   C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
  3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

   Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
   Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
   Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
    
  4. Bu klasördeki User Data altındaki DEFAULT klasörünü silin. 

    

  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum  virüsü Chrome üzerine  uzantı  yükler. Sonraki aşamada bilgisayarınızı istenmeyen yazılımlara karşı tarayarak varsa istenmeyen yazılımları kaldırın. Yukarıdaki klasör içindeki tüm uzantıları güvenle silebilirsiniz. Bunlar chrome üzerine yüklenen eklenti dosyalarıdır.

   Bu aşamalardan biri çeşitli sebeplerden gerçekleşmiyorsa sonraki aşamaya geçin.

  Virüs Silme  Adım 2:

  Adwcleaner kullanarak bilgisayarınızdan Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü silme

  Adwcleaner ile  4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünü temizlemek için tarama gerçekleştirin.

  Adwcleaner, Facebook virüsleri, tarayıcı korsanları ve reklam virüsleri için kullanılan güçlü ve ücretsiz bir programdır. Bilgisayarınızda mutlaka olmalıdır. Bu ve benzeri Facebook virüslerinde mutlaka Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratmalısınız. Adwcleaner kayıt defterni tarayacak, tarayıcılarınızı virüslerden kurtaracak, disk üzerinde bulduğu virüs dosyalarını silecektir.

  1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
   İndirme işlemi sırasında "Bu web sayfası bir uzantı tarafından engellendi" hatası alırsanız hatanın sebebi uzantıları tam olarak silinmemiş olmasıdır. Internet Explorer ile Adwcleaner indirmeyi deneyin.

  2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
   Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner ile virüs temizleme
   AdwCleaner Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünü silecek ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın

   Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner virüs kurtulma
   Adwcleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   

   

  Virüs Silme Adım 3:

  Malware taraması ile Facebook  4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünü silme

  Bilgisayarınızdaki 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü silinmesi ve diğer virüslerin temizlenmesi içim malware taraması yapılmalıdır.

  Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

   Bu adım en önemli adımdır. Derinleme taramanın bitmesini sonuna kadar beklemelisiniz. Aksi takdirde diğer adımların hic bir anlamı kalmaz. Bu işlemler sırasında Facebook kullanmayın. Chrome tarayıcınızı açmayın.

   

  Eğer ben teknik konulardan hiç anlamam diyorsanız lütfen facebook üzerinden bizimle iletişime geçin: https://www.facebook.com/uzmanim.net 

  Ayrıca lütfen Facebook virüsü nasıl temizlenir? linkini inceleyin. Tüm facebook virüslerine karşı neler yapmalısınız linkte anlatılmıştır.

  Son olarak hâlâ Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum  virüsü ile sorun yaşıyorsanız ve kullandığınız tarayıcı Chrome değilse aşağıdaki linklerden yararlanarak tarayıcınızı sıfırlayın:

  Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  Google Chrome nasıl sıfırlanır?

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum  silme işlemi tamamlandı. Bundan sonra 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum. İzlerseniz mutlu olurum  virüsü sizin adınıza arkadaşlarınıza mesaj atamayacaktır.

  murat murat (11008)
  6 yıl önce cevaplandı

   -1

   gılgamış destanı gibi etiket yazacağına vista için de yolu söyleseydin

   kullanici123 kullanici123 (-1)
   6 yıl önce cevaplandı

   • Vista, Windows 7 ile aynı yola sahip, keşke bir baksaydınız da yorumu öyle yazsaydız murat 6 yıl önce
   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol