4 Ram Soketi Olan Anakarta Ne Denir ?

Arkadaşlar elimde iki ram soketli anakart var bendede iki tane 1 gb ram bitane 2 gb var bunların hepsini birlikte takmak için 4 soket olan lazım ama nasıl arama yapmam lazım anakartı nasıl aratmam lazım yani ddr kaç lazım

andromobil andromobil (74)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    4 Ram soketi olan anakartın özel, farklı bir adı yok. DDR ile konunun hiç alakası yok.

    Satış yapan bazı web siteleri "4 kanal bellek" ya da "4  ram slot" şeklinde filtrelerle istediğin karta ulaşmanı sağlayabiliyorlar.

    Anakarttaki RAM slot sayısı anakart üreticisinin tercihine, tasarımına kalmış bir durum.

    hakan hakan (15424)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Elimde iki tane 1gb ram var ddr2 bide 2gb var o 1gb olanları 2gb ye cevirebilseydim sorunum olmazdı teşekkür ederim gine andromobil 1 yıl önce

    4 soket, 2 soket, 1 soket RAM slotu bulunduran anakartların herhangi özel bir adlandırması yok. Takabilmen için gerekli olan DDR türü, Frekans hızı (MHz), anakartın maksimum desteklediği hafıza sayısı gibi etmenler bulunmaktadır. Bu yüzden takacağınız RAM'lerin DDR'ı ile anakartın DDR'ının aynı olmasına dikkat edin. Farklı olursa uyuşmaz.

    hydra hydra (3800)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Anakartım ddr2 ama tek iki ram destekliyor tek sorunum buydu yardım için teşekkür ederim andromobil 1 yıl önce