4000 TL bilgisayar önerisi

4000 TL ye bir bilgisayar istiyorum ama lütfen oyuncu bilgisayari olmasın hem iş hem de minecraft gibi oyunlar için  virtualisation özelliğine sahip olsun bide belirteyim ki mouse klavye monitör'ü buraya dahil etmeyin   .

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yukarıda ki kasaların hepsi çöp, kronik sorunlu SSD, sorunlu PSU, kalitesiz hava sirkulasyonu kötü, önünde hava almayan bir kasa. Sanallaştırma için işlemci gücü önemli diye biliyorum, o yüzden ekran kartından kısılıp işlemciye yüklenmeli, sanallaştırma da tekli/çoklu CPU hangisi önemli bunu bilmiyorum o yüzdenn AMD mi intel mi bunu bilmiyorum, iki tür den de sistem toplayacağım ( Hem AMD, hem Intel ) Sanallaştırma için bilgim yok ancak sanallaştırma için CPU gücü çok önemli diye biliyorum, bu yüzden gereksiz yere ekran kartına yüklenmenin anlamı yok, bir kaç sistem dizip geleceğim.

    Burada ki sistem;

    • 8+8 DDR4 3000MHz RAM
    • R3 3300X
    • GT 1030
    • B450M S2H Anakart
    • 480 GB Sandisk SSD
    • Dark Raider 500Watt PSU+Kasa

    Toplam: 4245 TL

    16 GB RAM ve R3 3300X işlemcili. Ekran kartı olarak da performansı düşük sadecfe görüntü alma amaçlı GT 1030 eklendi. Sanallaştırma da GPU'nun bir önemi olmadığı için.

    Tek tek toplamak istersen biraz daha ucuza toplanılabilir, aşağıda ki sisteme bir göz at. Bir kaç parça değişik onun dışında aynı;

    Toplamda 4000 TL Ediyor, tam 4000. Eğer PSU'yu FSP olanı alırsan 3921 TL'ye denk geliyor. En ucuzları bunlar, R3 3300X'li sistem. Ekran kartı olarak GT1030'dan daha iyi olan RX550 ekledim, hem oyun oynayacağın zaman daha iyi oynarsın. Tek tek alınırsa böyle kaliteli bir sistem ortaya çıkıyor, hem de daha ucuza.

    Intel sistem için;

    Toplamda 3851 TL tutuyor, güç kaynağını FSP seçersen 3800 TL oluyor. Yalnız anakarta BIOS update gerekiyor, aksi halde çalışmaz, anakartı alacağın yer ile görüşüp BIOS update yapmasını iste, eğer olmazsa sistemi bilen birisine montajlatırken BIOS update yapsın. İntel yada Ryzen tercih senin, hangisinin sanallaştırma da güçlü onu bilmiyorum, elimden geleni yaptım, alabileceğin en iyi sistemler bunlar, gereksiz yere ekran kartına yüklenmemek gerekli sanallaştırma da, RX550 yeter.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @hydra 2 anakartta da bazılarında sanallaştırma var mesela intel core de i3 de bende vardi onda sanallaştırma var ryzen 3 3100 x de sanal cekirdek diyodu sanirim 8 yazili idi ama ben de tam bilemiyorum adils 3 yıl önce
    • Ekran karti zayıf olsada olur ama olsun bide ram 16 olursa sevinirim ama eyer 16 ile olmuyorsa 8 ile yaparsiniz adils 3 yıl önce
    • Güncel işlemcilerin hepsi zaten sanallaştırma destekliyor. hydra 3 yıl önce

    • kasa pls adils 3 yıl önce
    • @darkcrak kasa olsun lutfen adils 3 yıl önce
    • @adils ekledim darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak bi de hydra nin kine bakayim adils 3 yıl önce
    • 4 une de baktim ama bilgisayarlardan bir hisse daha guclu diger hisse hissé daha zayıf bazilarinda adils 3 yıl önce