403 - Forbidden: Access is denied.

.NET framework 4.5 yüklü bir sunucuda, IIS üzerinde Application Pool .Net Framwork 4 ayarlı olmasına rağmen,

Asp.Net MVC .Net Framework 4.5 uygulaması hata veriyor. Uygulamanın verdiği hata şu şekilde

403 - Forbidden: Access is denied. You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

403 - Forbidden: Access is denied hatasının sebebi nedir?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    403 - Forbidden: Access is denied. You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied hatasının  çözümü için web.config dosyasına şu satırı ekleyin.

    Bu satırlar yukarıda anlatılan senaryo için geçerlidir.

    <system.webServer>
        <modules runAllManagedModulesForAllRequests="true" />
    </system.webServer>

    Bu bahsedilen durum iis 7 ve iis 7.5 de karşılaşılan bir hatadan kaynaklanıyor. Sorunun çözümü için buradan yama indirilebilir: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/980368/a-update-is-available-that-enables-certain-iis-7-0-or-iis-7-5-handlers

    alattin alattin (16999)